Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 7. Günü, Yöresel Yemek Yarışması, HİS Etkinlikleri, Öğrenci Sergileri ve Çocuk Etkinlikleriyle Tamamlandı
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 7. Günü, öğrenciler arası Yöresel Yemek Yarışması, Herkes İçin Spor Federasyonu Etkinlikleri, Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Sergisi, Üniversitelerarası Futsal Turnuvası ve Burak Sezen’in sunumuyla 8. BAYÜ Çocuk Etkinliklerine sahne oldu. 

Günün ilk etkinlik dizisi için Bâbertî Külliyesi Açık Amfide buluşan öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idarî personelimiz, Yöresel Yemek Yarışmasında yarışan öğrencilerimizin yemeklerinin yanı sıra Üniversitemiz genelinden öğrencilerin Bilim, Kültür, Sanat ve Spor eserlerinin sergisine katıldılar. Sergiler, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in teşrifiyle açılırken, eş zamanlı olarak Herkes İçin Spor Federasyonunun 2024 Hareketlilik Yılı Kampüs Etkinlikleri de başladı. Etkinlikler kapsamında dev janga, corn hole, masa tenisi, çuval yarışı, halat çekme, ip atlama, ok atma, dart, ayak tenisi, mas güreşi ve hemsball oyunları yer aldı. Yoğun katılımla devam eden etkinlikler boyunca, Ana Sponsorumuz Bayburt Gaziantep Sofrası tarafından düzenlenen mangal etkinliğinde öğrencilerimize kebap, köfte, kavurma, çiğ köfte ve döner servisi yapıldı. 

Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Sergisi etkinlikleriyle eş zamanlı başlayan Üniversitelerarası Futsal Turnuvasında Gümüşhane Üniversitesi ile Üniversitemiz karşılaşırken, Üniversitemiz 8-7 biten maç sonunda şampiyon oldu. 

Günün son etkinliğinde ise Burak Sezen’in sunduğu 8. BAYÜ Çocuk Etkinlikleri için Fuat Sezgin Konferans Salonunda buluşan çocuklar, çeşitli oyunlar oynadılar. 

7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 7. Gününde ise; geleneksel hale gelen 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Ödülleri Töreni, “Bilimde Başarının Sırları” söyleşisi, “Ülkemizde Yükseköğretimin Dönüşümü” paneli, “Spor Medyası” söyleşisi ve Mustafa Ahıskalıoğlu’nu Anma Konseri gerçekleşecek.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı