Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 9. Günü, Çalıştaylar, Çocuk Şenliği, Meddah Gösterileri ve Masa Tenisi Turnuvasıyla Tamamlandı
7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 9. günü, Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen XIV. Mantık Çalıştayı ile başladı. Mehmet Tahir İkiler’in 8. BAYÜ Çocuk Şenliği kapsamındaki “Meddah Amca ve Kocaman Geveze Kuklalar” ile “Gazze’ye Selam” gösterilerine sahne olan 9. günde aynı zamanda, BAYÜ Öğrenci Kalite Toplulukları Çalıştayı ve masa tenisi turnuvası düzenlendi. 

Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonundaki açılış oturumuyla başlayan XIV. Mantık Çalıştayında ilk olarak paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinin konuşmalarını içeren tören; ardından ise yüz yüze ve çevrim içi katılımlı oturumlar gerçekleşti. 25 Mayıs’a kadar sürecek olan Çalıştay kapsamında, eski Eğitim Fakültesi Dekanımız merhum Prof. Dr. Necmettin Tozlu anısına bir panel düzenlenecek ve söz konusu panelde Tozlu’nun tefekkür dünyası, insan anlayışı, eğitim ve felsefe yaklaşımı gibi meseleleri konuşulacak. 

Günün ikinci etkinliğinde, 8. BAYÜ Çocuk Şenliği kapsamında Üniversitemizde olan Mehmet Tahir İkiler’in sahnelediği “Meddah Amca ve Kocaman Geveze Kuklalar” oyunu sergilendi. İkiler aynı zamanda “Gazze’ye Selam” isimli özel solo performans gösterisini de Filistin’de katledilen binlerce masum çocuğu ve sivili anlam için sahneye koydu. Büyük alkış alan gösteride Filistin halkının onurlu direnişine ve insanlık değerlerine atıf yapan İkiler, herkesi bu mücadelenin sorumluluğuna ortak olmaya davet etti. 

Günün bir diğer etkinliğinde ise, Entegre Kalite Yönetim sisteminin en önemli paydaşları olarak yönetişim süreçlerine katılımları teşvik edilen öğrenci topluluklarının mevcut süreçlere ilişkin çözüm arayışları gündemiyle toplanan çalıştay hayata geçti. BAYÜ Kalite Öğrenci Topluluğu ve konuk üniversitelerin Kalite Öğrenci Toplulukları başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen çalıştayın açılış törenine katılan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, öğrenci merkezliliğin “edilgen bir öğrenci profiline yönelik iyileştirici yönetsel tutum” olmadığını, bilakis “öğrencinin etken ve özne olduğu iyileştirici bir yönetişim tutumu” olduğunu söyleyerek, “Her öğrenci, kendi geleceğini ilgilendiren tüm konulara ek olarak ait olduğu kurumsal yapını geleceğini, toplumun geleceğini ve dünyanın geleceğini ilgilendiren sürdürülebilirlik meselelerinde çözüm ortaklığı katkısı üreterek kalite vizyonumuzun katalizör insan kaynağı olacak. Bugün burada bulunarak kalitede ve kurumsallaşmada çözüm ortaklığı katkısı sunan tüm öğrencilerimize, sergiledikleri irade ve sorumluluk için minnettarız.” dedi. 

Günün eş zamanlı diğer etkinliğinde ise masa tenisi turnuvası için bir araya gelen takımlar, şampiyonluk için yarıştı. 7. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günlerinin 10. günü, birçok öğrencinin, öğrencilik hayatı boyunca beklediği anlardan birine; 2023-2024 Akademik Yılı Fakülteler Mezuniyet törenine sahne olacak. 10. günde ayrıca XIV. Mantık Çalıştayının ikinci gün oturumlarına devam edilecek.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı