Ağbal, Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi ve Yaşam Merkezi’ni Gezdi


Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun’un davetiyle konferans vermek üzere Bâbertî Külliyesi’ne gelen Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve YÖK Üyesi Sayın Naci Ağbal, yapımı tamamlanan Kütüphane ile tamamlanma aşamasına gelen Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. 

Kütüphane ziyaretinde Sayın Ağbal’a dijital hizmetleri tanıtan Coşkun, gün ışığından faydalanmak üzere tasarlanan okuma alanları ve kitap envanterini gezdirdi. Dijital Dönüşümün ilk etabını Kütüphanede hayata geçirdiklerini ifade eden Coşkun, eser sayısı ve dijital olanaklarıyla örnek bir merkeze kavuştuklarını söyledi. Sayın Ağbal ise, global standartlarda bir tasarım ve hizmet projesi ile karşılaşmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. 

Kütüphane sonrasında Sayın Ağbal’a Yaşam Merkezi’ni gezdiren Coşkun, sinema ve tiyatro salonları, bovling oyun parkuru ve buz pisti  birçok sosyal donatıyı barındıran tesisisin öğrencilerin sosyal ve kültürel sermayelerine katkı sunacağını söyledi. Yaşam Merkezi’nin bir alışveriş merkezi olmadığının altını çizen Coşkun, tüketimden ziyade üretkenlik ve birliktelik ruhu hedeflediklerini dile getirdi. Coşkun, tüm birimlerin öğrencilerin ve akademisyenlerin katıldığı anketlerdeki talepler çerçevesinde tasarlandığını kaydederek tüm yatırımların hayata geçmesinde büyük destekleri bulunan Sayın Ağbal’a özellikle teşekkür etti. Sayın Ağbal ise, projeleriyle bölgenin yükselen değeri olan üniversitenin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ve destek hissedilen her durumda yardıma hazır olduğunu ifade etti. 

Geziye Vali Ali Hamza Pehlivan, Garnizon Komutanı Davut Balibaşa, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Genel Meclisi Başkanı Yusuf Elçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek ve kurum amirleri de eşlik etti.