Almanya/Hochschule Hannover-University of Applied Sciences and Arts - Uluslararası Personel Haftası

Almanya/Hochschule Hannover-University of Applied Sciences and Arts tarafından 18—21 Mart 2019 tarihlerinde Uluslararası Personel Haftasına Üniversitemizi temsilen Erasmus Kurum Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gökhan KÖMÜR katılmıştır.

Etkinliğe, Polonya, Endonezya, Kanada, Fransa, Finlandiya, Litvanya, Romanya, Güney Afrika, Macaristan’dan 15 Üniversite katılmıştır. Etkinlik çerçevesinde katılımın yapan temsilciler hem ülkelerini ve kültürlerini hem de Üniversitelerini tanıtma şansına sahip olmuşlardır. Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Gökhan Kömür yaptığı açıklamada: Bu şekilde düzenlenen fuarlara katılmaya özen gösterdiklerini söyledi. Çünkü artık ülkelerin belli bir anlaşma seviyesine ulaştıklarından yüz yüze bir temas olmadan ikili işbirliği anlaşmaları imzalamanın çok güç olduğundan bahsetti.

Bu etkinliklere katılarak hem üniversitemizi tanıtma fırsatı bulduğumuzdan hem de yeni ortaklar ile tanışarak ikili değişim anlaşmaları gerçekleştirebildiğimizi dile getirdi. Bu sayede hem personelimiz hem de öğrencilerimiz değişik ülke ve üniversiteleri görme şansına sahip oluyor dedi.