Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Avrupa Çoklu Taekwondo Oyunları Madalya Listesine Bronz Madalyayla Girdik
24-26 Mayıs tarihlerinde 37 ülkeden 1400 sporcunun katılımıyla Ankara’da düzenlenen 2024 Avrupa Çoklu Taekwondo Oyunlarında mücadele eden Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencimiz Arif Efe Köse yarı finale yükselme başarısı göstererek 3. oldu ve bronz madalya elde etti. 

Oyunların son gününde 70 kg, 80 kg, 87 kg ve 87 kg üstü kategorilerde birçok Türk sporcu madalya kürsüsünde yer alırken, öğrencimiz Arif Efe Köse, 87 kg üstü kategoride bronz madalyayı Sırp sporcuyla paylaştı. Avrupanın en önemli ve geniş katılımlı Taekwondo organizasyonlarından biri olan Çoklu Taekwondo Oyunlarında yüzlerce sporcu arasından yarı finale yükselerek madalya başarısı gösteren Arif Efe Köse, Üniversitemizin bu branştaki uluslararası başarılarına bir yenisini ekledi. Böylece Avrupa'nın neredeyse tüm önemli Taekwondo organizasyonlarında madalya kazanma başarısı sergilenmiş oldu. Madalya töreni sonrasında duygularını ifade etmek için bir mesaj paylaşan Köse, "Başarı, hedef tutturmaktır. Eğer çeyrek finali hedefler ve görürseniz başarılısınızdır. Ancak şampiyonluk hedefleyip final kaybederseniz başarısız olursunuz. Biz, kademeli başarı hedefleyen bir kariyer planını uyguladığımız için, buraya finallere kalma hedefiyle gelmiştik ve hedefimizi tutturduk. Hedeflerimizi belirlerken bizleri her daim cesaretlendiren Rektörümüz ve Dekanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen'e teşekkür ederim." dedi. 

Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda Köse'yi tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ise, "1400 sporcunun yarıştığı bir şampiyonada ilk üç arasında yer almak, önemli bir başarıdır. En iyiler arasında olmak, bir klasman başarısıdır. Biz, hep madalya mücadelesi veren sporcular ve takımlar klasmanında tutunmayı başararak bir seviye inşa ettik ve bunun istikrarı için çalışacağız." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı