Bayburt Basını Üniversitemiz Kütüphanesine Hayran kaldı

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, kurumsal iletişim ve basınla ilişkiler çerçevesinde aralarında Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yaşar Yıldız’ın da aralarında bulunduğu basın temsilcileri yerel ve ulusal basın temsilcilerini kahvaltıda ağırladı.

Üniversitenin Konukevi’nde gerçekleşen basın kahvaltısına yönetim ekibi ve danışman kadrosuyla katılan Coşkun, iletişim kanallarının arıtılması ve temsil konularında karşılıklı işbirliği konularında görüşlerini paylaştı. Kahvaltı sonrası basın mensupları ile birlikte üniversite kütüphanesini gezen Coşkun, modern donatılarla inşa edilen Kütüphanemizin RFID sistemine geçilmesi ile Dijitalleşme alanında pilot üniversite olduklarının altını çizen Coşkun, kütüphane hizmetlerinin Endüstri 4.0 mantığına yakınlaştığını, kitap sayımızın da 100.000 e ulaştığını belirtti

Basın mensupları ise, yatırımların, öğrenci potansiyelinin, üretilen projelerin şehre kazandırdıklarına somut olarak şahitlik ettiklerine ziyadesi ile memnun olduklarını belirterek, görev paylaşımında kendilerine düşen sorumluluğu yüklenmeye hazır olduklarını bildirdiler.