Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Bayburt İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile 'Matematik Seferberliği' Protokolü İmzaladık
Millî Eğitim Bakanlığının sayısal ve sözel ağırlıklı yönelim ayrımı yapmadan tüm öğrenciler için matematik okuryazarlığını geliştirmek ve matematiğin günlük yaşam becerilerine entegrasyonu amacıyla hayata geçirdiği 'Matematik Seferberliği' projesi kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Tomar tarafından işbirliği protokolü imzalandı. 

Uluslararası araştırmalar ve kuruluş değerlendirmeleri sonucunda, iyileştirmeye açık alanlar arasında tanımlanan ve Millî Eğitim Bakanlığının yoğun çalışmalarıyla tasarımı tamamlanan Matematik Seferberliği projesinin 'TÜBİTAK, üniversiteler, akademisyenler ve bilim insanlarının katıldığı bir çok yönlü süreçte öğrencilerin matematik becerisi  kazanımlarını güçlendirme ve günlük yaşam aktiviteleriyle ilişkilendirme' hedefine Üniversitemiz de paydaş oldu. Proje kapsamında Bayburt İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Tomar ile işbirliği protokolü imzalayan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, ülkemizin bilim vizyonuna nitelikli katkılar üretmesi beklenen bu güçlü organizasyona paydaş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektörümüz Türkmen, matematiğin evrensel bir dil olduğuna dikkat çekerek tüm yaşamsal süreçlerin temelinde yer alan bu disiplinin temel eğitimden yükseköğrenim seviyesine kadar bütüncül olarak tasarlanması gereken çok yönlü bir öğrenme pratiğiyle etkili kullanılabileceğinin altını çizdi. Matematiğin yalnızca formüller ve sembollerden ibaret bir ders olmadığına vurgu yapan Rektörümüz Türkmen, yaşayan matematik felsefesinin günlük yaşam problemlerine yaklaşım konusunda öğrencilere yeni ufuklar açacağını dile getirdi. Proje kapsamında akademik ve sosyo-kültürel anlamda her türlü işbirliğini sahaya yansıtacaklarını bildiren Rektörümüz Türkmen, eğitim, sosyal proje ve uluslararası rekabet başlıklarında çalışmak için koordineli hareket edeceklerini sözlerine ekledi. 
Proje emekleri için Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e ve işbirliği yaklaşımları için İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Tomar'a teşekkürlerini ileten Rektörümüz Türkmen, imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı