Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Bowling’de Başarı Geleneğini Kulüp Düzeyine Yükselttik
Çeşitli klasmanlarda yarıştıkları ferdî liglerde ve şampiyonalardaki başarılarıyla adlarından söz ettiren bowling sporcularımız, Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) olarak katıldıkları Intercity Türkiye Kulüplerarası Bowling Şampiyonası'nda birçok köklü Bowling Kulübünü geride bırakarak 3’üncülük kupasını aldılar. 

Samsun Bowling Akademi Bowling Salonunda 28-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonaya, millî takım antrenörü de olan Doç. Dr. Ümit Yıldırım antrenörlüğünde katılan Bayburt Üniversitesi GSK, takımlar klasmanında 3’üncülüğü elde ederek köklü kulüpler arasında öne çıktı. Murat Kul, Ömer Faruk Kul, Yasir Kul, Ahmet Erdoğan ve Demir Aydemir’den oluşan takım kadrosu, toplamda ulaşılan puanla zirveye ortak oldu. Takım adına açıklamada bulunan antrenör Doç. Dr. Ümit Yıldırım, “Bowling her ne kadar bireysel bir spor gibi algılansa da aslında takım halinde oynandığında önemli bir kolektif düşünme becerisi gelişimine katkı sunuyor. Takım halindeki başarı, başarının kurumsallaşması açısından önemli. Çünkü bireysel başarılar münferit kabul edilebilirler; ancak takım başarıları, kurumsallaşmanın göstergesidir. Başarının istikrarlı hale gelmesi ise, kurumsallaşan bir geleneği temsil eder. Bayburt Üniversitesi GSK, bugünkü başarısıyla bir gelenek inşasını gerçekleştirmiştir. Tüm sporcularımız adına, bizlere bu spor yönetimi vizyonunu kazandıran Rektörümüz ve Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e teşekkür ederim.” dedi. 

Rektörümüz Türkmen ise paylaştığı tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başarı, bireysel olduğunda iyidir; takım halindeyken ise mükemmeldir. Bayburt Üniversitesi, sporcularının başarılarıyla övünür; takım olarak başarısında ise gurur duyar. Çünkü takım başarısı, aynı zamanda bireysel başarıdır. Her bireysel başarı, takım başarısı ile sonuçlanmaz ancak her takım başarısı bireysel başarı anlamına da gelir. Bu mükemmel tabloya imza atan takımızı ve antrenörümüz Doç. Dr. Ümit Yıldırım’ı tebrik ederim.”
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı