Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Bowling Milli Takımımız Öğretim Elemanlarımız Antrenörlüğünde Avrupa'da Madalya İçin Yarışacak
Fransa'nın Wittelsheim şehrinde 3-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa Gençler Bowling Şampiyonasına katılan Bowling Millî Takımımız, Üniversitemiz öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yıldırım ve Arş. Gör. Umut Diyar Gök antrenörlüğünde madalya mücadelesi verecek. 

Toplamda 27 ülke millî takımının yarışacağı şampiyonaya 3 erkek ve 1 kadın olmak üzere 4 sporcu ile katılan Bowling Millî Takımımız, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yıldırım ve Spor Bilimleri Fakültesi Arş. Gör. Umut Diyar Gök yönetiminde ülkemize yeni madalyalar kazandırmak için hazırlıklarını tamamladı ve Fransa'ya ulaştı. Millî Takım kafile sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Ümit Yıldırım, Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) olarak Avrupa'nın saygın organizasyonlarında elde ettikleri başarıların ardından uluslararası spor camiasında şampiyonanın favorileri arasında gösterildiklerini söyledi. Aynı zamanda TBBDF, Bowling Teknik Kurulu Üyesi de olan Yıldırım, Türkiye'de henüz yeni sayılacak bir tarihi olan bowling disiplininde markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayarak "Bu şampiyonanın, federasyonumuz ve üniversitemiz arasındaki sinerjinin somut karşılığını alacağımız bir organizasyon olmasını temenni ediyoruz. Millî takım düzeyinin temsil sorumluluğunun bilinciyle, bowling disiplininde de bir ekol olduğumuzu kanıtlamayı ve ülkemizdeki bowling geleneğinin uluslararası marka değerine katkı sunmayı hedefliyoruz" dedi. 

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığı görevini de yürüten Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, bir hedefe atış yapma tarzıyla oynanan tüm disiplinlerde kültürel yatkınlıkla başarılı olan sporcularımızın Bowling disiplininde elit klasmana yükselme başarısının tesadüf olmayacağını ifade etti. Rektörümüz Türkmen, "Üniversitemiz ile federasyonumuza bağlı millî takımlarımız arasında gelişen bağ, spor kültürünün akademideki yükselişini örneklemesi bakımından önemli. Sporun teorisini aşan bir metodoloji ile pratiğini de üreten akademi anlayışımız, uluslararası şampiyonalarda gösterdiğimiz başarılarla tescillendi. Bowling Millî Takımımız Fransa'da ülkemizi layıkıyla temsil edecek ve adından söz ettirecektir. Kafilemize ve yönetim vizyonlarıyla fark ortaya koyan değerli hocalarımıza başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı