Buz Sanata Dönüştürüldü

Akademisyen ve öğrencilerimizin buzdan yaptığı heykeller, Baberti ve Dede Korkut Külliyelerini adeta açık hava sanat galerisine dönüştürdü.

Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerimiz, Geleneksel El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Gökhan TAŞ danışmanlığında yaptığı buzdan heykeller, öğrenci, akademisyenler ve Bayburt halkının ilgi odağı oldu.

Öğrencilerimizin hayal ettiklerinden yola çıkarak çizimleri oluşturulan heykeller, ortak performans ve emek süreci sonucunda buzdan birer sanat eseri olarak ortaya çıktı.

Bayburt Kalesi, Dede Korkut, sandal, yöresel kardan adam, voswos araba ve ay yıldız imgeleri, öğrencilerimizin elleriyle somutlaştığı buzdan heykeller, kışın en güzel yaşandığı şehirlerden biri olan Bayburt'a sanatsal bir görünüm de kazandırdı.

Öğretim Görevlisi Gökhan TAŞ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerimizin içindeki merak ve ilgiyi sanata dönüştürmek için yola çıktıklarını, bölgenin iklim şartlarının da kendilerine en güzel hammaddeyi sunduğunu söyledi.

Grafik Tasarım Bölümü öğrencilerimizin konsept oluşturma mantığına aşina olmalarının işlerini kolaylaştırdığının altını çizen TAŞ, -20 derecelerde gerçekleştirdikleri özverili çalışmaların güzel sonuçlar verdiğini kaydetti.

TAŞ, çalışmaların sürecinde kendilerine her yönüyle destek olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Selçuk COŞKUN'a sanata saygı yaklaşımı ve idarecilik vizyonu nedeniyle teşekkür etti.