Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Çevre Sorunları Konferansı, Başsavcı Yücedağ’ın Katılımıyla Gerçekleşti
Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezimizin koordinasyonunda düzenlenen “Günümüzde Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri” konferansına, Bayburt Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, Cumhuriyet Savcısı Ayşe Daşbaşı, Cumhuriyet Savcısı Yiğit Çırak ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Hayriye Şengün konuşmacı olarak katıldılar. 

Prof. Dr. Hayriye Şengün, çevre kirliliğinin sürdürülebilir kalkınma boyutuna vurgu yapan sunumunda Türkiye ve Dünya grafikleri üzerinden mevcut sorunlara ve çözül önerilerine odaklandı. Sunumların sonrasında katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Şengün, Bayburt’un başlıca çevre konuları olan temiz ve içilebilir su, Çoruh havzası ve sürdürülebilir tarım konularındaki meraklara yönelik yasal ve akademik çözüm çerçevesi kurdu. Bayburt özelinde örnek çevresel uyum projeleri geliştirmenin, ulusal ölçekte ilham olabileceğini belirten konuşmacılar, kent hakkının çevre ile bütünleşik bir farkındalık gerektirdiğine dikkat çektiler. Başsavcı Huzeyfe Yücedağ ile Savcılar Ayşe Daşbaş ve Yiğit Çırak ise Çevre Hukuku konularına yönelik soruları içtenlikle yanıtladılar. 

Konferans, Rektör Yardımcımız ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürümüz Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül tarafından konuşmacılara teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi. Konferans sonunda günün anısına toplu fotoğraf çekimi yapıldı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı