Dünya Gönüllüler Günü
Kırşehir'de AFAD tarafından Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla düzenlenen program, T.C. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, AFAD Başkanı Sayın Yunus SEZER ve 81 ilin AFAD Gönüllü Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bayburt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü ve Bayburt AFAD İl Müdürlüğü, AFAD Gönüllüsü öğrencileri ile katılım sağladı. 

Programda konuşma yapan Sayın Süleyman SOYLU, ülke olarak birçok afet çeşidiyle karşı karşıya kaldıklarını, toplumu, milleti buna hazırlamanın en büyük görevleri olduğunu söyledi. SOYLU, 12 Kasım'da tüm ülkede Düzce depreminin yıl dönümünde afet tatbikatı yapıldığını anımsatarak şunları aktardı:

SOYLU, afet gönüllülerinin çok kıymetli bir iş yaptığını vurgulayarak, "Hayatınızda hiç karşılaşmayacağınız insanlara dokunuyorsunuz ama bu toplumun bu milletin tarihini ve medeniyetini, dininin, inancının, hürriyetinin, kimliğinin, değerlerinin, geleneklerinin, göreneklerinin bütün anlayışını bir özet olarak ortaya koyuyorsunuz. Size minnettar ve müteşekkiriz. Alkışlanması lazım gereken sizin yüce gönüllerinizdir, sizin gönüllülük anlayışınızdır ve her birinizdir. Her birinize teşekkür ediyoruz." değerlendirmelerinde bulundu.
Yayın Tarihi: 
Yukarı