Engelsiz Bir Dünya İçin Engelleri Birlikte Aştık
Engelsiz Kampüs vizyonuyla engellerden arınmış bir kurum kültürü hedefleyen Üniversitemiz,  “Dünya Engelliler Günü” çerçevesinde düzenlenen yürüyüş ve oyunlarda engelleri aştı. 

Spor Bilimleri Fakültemiz ev sahipliğinde, Başkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Engelsiz Hayat Öğrenci Topluluğu tarafından organize edilen “Dünya Engelliler Günü” etkinlikleri, Üniversitemizde öğrenim gören ve ilimizde ikamet eden engelli bireylerin katılımıyla anlam buldu. Kutlamalar, engelli bireylerin Kültür Merkezi önünde toplanan çoşkulu bir kalabalık tarafından karşılanması ile başladı. Karşılama sonrası hep birlikte gerçekleşen yürüyüş Busenaz Sürmeli Spor Salonunda son buldu. Salonda devam eden etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Halk oyunlarının oynandığı etkinlikte hep bir ağızdan şarkılar söylendi ve oynanan çeşitli oyunlarda doyasıya eğlenen engelli bireyler, Üniversitemiz tarihine en özel günlerden birini ekledi. 
Açılışta konuşan Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Yaman, engellerin hayata engel olamayacağını ve engelli bireylerin yaşadıkları zorlukları kendilerine güvenerek aşacaklarını dile getirdi. Yaman, üniversitemizde kurulan “Engelli Öğrenci Koordinatörlüğü” ile engelli öğrencilerimizin sorunlarına daha etkili ve hızlı çözüm bulmanın yanında öğrencilerimizin kendilerini daha iyi geliştirmeleri için destek sağlanacağını söyledi. 
Kutlamalar toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı