Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Grafik Tasarımı Öğrencileri, Mezuniyet Sergisinde Kalfalık Eserlerini Sergilediler
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencileri, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Figen Meşeli koordinatörlüğünde hazırladıkları mezuniyet sergisinde, meslekî hayatlarının "kalfalık" eseri olarak tanımladıkları eserlerini sergilediler ve iş hayatında üretecekleri ustalık eserlerini yine aynı yerde sergilemek için sözleştiler. 

Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül ile Prof. Dr. Mahir Kadakal, Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Murat Çolak, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Figen Meşeli, Bölüm akademisyenleri Öğr. Gör. Büşra Arslan, Öğr. Gör. Semin Işık, Öğr. Gör. Gökhan Taş ve öğrencilerin katıldığı sergi açılışında içerik hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Meşeli, "Bugün, 35 mezun öğrencimizin hayal dünyalarını, arkadaşlıkla, akademiyle, yaşanmışlıkla, tarihle, değerlerle ve aşkla bütünleştirerek tasarladıkları eserleri siz değerli konukların beğenisine sunmaktan gurur duyuyoruz. Sergimiz öylesine çeşitli ve çok yönlü bir kolektif aklın ve emeğin ürünü ki, bugün, infografi, sosyal içerikli afişler, ambalaj tasarımları, takvim tasarımları, linol baskı ürünleri, piktogram, metamorfoz çalışmaları, storyboard, video kurgu, kitap kapağı tasarımları ve gazete mizanpajları olmak üzere sektörün ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri gerçekleştirebilen mezunlarımızın "kalfalık" eserlerini göreceksiniz. "Kalfalık" diyoruz; çünkü meslek yüksekokulu olarak tüm mezunlarımızı, sektörde ustalaşmaya ve ileride sektöre yön vermeye uğurluyoruz. Onlar bir gün usta olarak dönecekler ve ustalık eserlerini yine burada sergileyecekler. Bizleri her daim sanata ve sanatı düşünmeye teşvik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'in de dediği gibi, 'zaman geçip gidecek; oysa, zamana anlam katan öğrencilerimiz gelecek'ler'. Geleceğimiz olan bu gençler, bir gün mutlaka usta olarak geri gelecekler ve biz yine heyecanla bu sergiyi dizeceğiz. Emeği geçenlere yürekten teşekkürler." dedi. 

Sergi, yoğun ilgiyle gezildi ve katılımcıların eserlerle olan merak ilişkisi, renkli görüntülere sahne oldu. Sergi, final sınavlarına kadar açık olacak.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı