Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Güreşteki Millî Sporcu Sayımız Madalyalarla Yükseliyor
Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz Cansu Deniz Saltık ile Semanur Kanlı, 3-5 Şubat tarihlerinde Çankırı'da düzenlenen Büyük Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonasında Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adına üçüncülük dereceleri elde ederek bronz madalya kazandılar. Saltık bu sonuçla Millî Takıma seçilme başarısı da gösterdi. 

Şampiyonada 76 kilo kategorisinde yarışan Saltık, rakiplerini tuş ile yenerek Türkiye Üçüncüsü oldu ve Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü madalyalarına bir yenisini ekledi. Aynı şampiyonada mücadele eden Kanlı da yarı finale kadar yükselerek bronz madalyanın sahibi oldu. Spor Bilimleri Fakültemiz Araştırma Görevlisi ve millî güreşçi Talha Sert antrenörlüğünde başarılı sonuçları sürdüren güreş takımımız millî sporcuların yetiştiği bir jenerasyon yakaladı. Sistemli ve birikimli çalışmalarının sonucunu madalya ile aldıklarını belirten öğrenciler, bir sonraki hedeflerinin Türkiye'de ve Avrupa'da altın madalya olduğunu söylediler. Öğrencilerin gelecek vadeden başarı ivmelerinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Arş. Gör. Talha Sert, güreş sporunun kültürel genetiğimizde erkeklerin yatkın olduğu bir disiplin olarak bilindiğini ancak son dönemlerde kadın sporcuların da disiplinin tarihine geçecek başarılar elde ettiklerini bildirdi. Şampiyonların Üniversitesi vizyonu ile Üniversitemizin sportif donanımını destekleyen ve teşvik eden Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'e teşekkürlerini ileten Sert, bireysel ve takım halindeki emeklerinin ancak doğru bir yönetim yaklaşımıyla anlamlı olduğuna dikkat çekti. 

Başarı nedeniyle Antrenör Sert'i ve madalyalı öğrencilerimiz Saltık ile Kanlı'yı tebrik eden Rektörümüz Türkmen, "Son zamanlarda öğrencilerimizin kazandığı başarıların kademe yükselttiğine tanıklık ediyoruz. Türkiye'nin zirvesinde olmak, öğrencilerimiz kadar bizleri de gururlandırıyor. Çünkü başarı, bir takım eylemidir. Biz, tüm öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz ile birlikte bir takımız. Bu takım ruhu sayesinde müsabakalarda 'sırtımız yere gelmiyor'. Sırtları yere gelmeyen öğrencilerime Türkiye ve dünya zirvesine yürüyüşlerinde başarılar diliyor, millî formada temsil edilen tüm değerleri ilke edinen öğrenciler yetiştirmekten gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 
Yukarı