Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Halterde Altın Madalya Hasadımız Rekorlarla Devam Ediyor
Türkiye Görme Engelliler Federasyonu tarafından 29-31 Temmuz tarihlerinde Osmaniye'de düzenlenen Türkiye Halter Şampiyonasında yarışan Spor Bilimleri Fakültesi öğrencimiz Muhammet Şimşek, iki kategoride kırdığı toplam 4 Türkiye rekoru ile Üniversitemize 2 altın madalya kazandırdı. 

Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan öğrencimiz Muhammet Şimşek, 100 KG Benchpress ve 100 KG Powerlifting kategorilerinde şampiyon oldu. Öğr. Gör. Ömer Faruk Aksoy antrenörlüğünde yarışan şampiyon öğrencimiz Şimşek, Benchpress hareketinde 136 KG, Deadlift hareketinde 205 KG ve squat hareketinde 185 KG kaldıran Muhammet Şimşek, 4 Türkiye rekoru kırarak şampiyonaya damga vurdu. 
Şampiyon öğrencimiz Şimşek ve Antrenör Aksoy'u kutlayan Rekrörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Türkiye Ferdi Gençler ve U 23 Halter Şampiyonasındaki madalya başarılarının ardından gelen rekorlu şampiyonluklar, Üniversitemizin halterde bir marka olduğu kanıtladı. Öğrencilerimiz, Gençlik ve Spor Kulübümüz çatısı altında kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir kariyer hedefine doğru emin adımlarla ilerliyorlar. Sporda kurumsallaşmanın meyvelerini topladığımız bu önemli şampiyonalar, bizim için verimli bir hasat mevsimi anlamını taşıyor" ifadelerini kullandı. 

Şampiyon öğrencimiz Şimşek ise, Antrenörü Aksoy ve Rektörümüz Türkmen'e teşekkür ederek, "Şampiyon olmak her sporcunun hayalidir. Hayalimi gerçekleştirmeme katkı sunan hocalarım ve Üniversitem sayesinde artık daha fazlasını isteme ve hayal etme motivasyonum var. Bu motivasyon en önemli itici güç olarak bana dayanak oluyor" dedi.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı