Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Bayburt'un Kurtuluşunu, Kahramanlık Temalı Bayburt Türküleriyle Kutladık
Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü şehrimiz genelinde coşkuyla kutlanırken, Sanat ve Tasarım Fakültemiz tarafından şanlı kurtuluş vesilesiyle 'Kahramanlık' temalı Bayburt Türküleri Türk Halk Müziği Konseri ve fotoğraf sergisi düzenlendi. 

Sanat ve Tasarım Fakültemiz Müzik Bölümü ile Resim Bölümü ortaklığında düzenlenen etkinlik programı, Fuat Sezgin fuaye alanındaki Kurtuluş Sergisi ile başladı. Bayburt'un işgal yıllarına, Kop Müdafaasına ve kurtuluş sonrası döneme ilişkin tarihsel fotoğrafların yer aldığı serginin gezilmesinin ardından başlayan konserde, Bayburt yöresine ait Kahramanlık temalı 14 türkü seslendirildi. Koronun şefliğini Müzik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Zafer Eren üstlenirken, orkestra ve vokalde öğrenciler ile akademisyenler sahne aldı. Birbirlerinden veciz güftelerin ve bestelerin sardığı konser salonunda, türkülere eşlik eden konukların şen sesleri yankılandı. Büyük alkışlar alan 14 türkünün icra edildiği konserde, duygusal anlar da yaşandı. 

Konsere, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci,  Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Rektör Yardımcılarımız, Dekanlarımız, ilk protokol temsilcileri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Konser sonunda Vali Eldivan, Rektörümüz Türkmen ve İl Emniyet Müdürü Uzun tarafından Şef Dr. Öğr. Üyesi Zafer Eren ile koroyu temsilen öğrenci ve akademisyenlere plaket, çiçek ve teşekkür belgeleri takdim edildi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı