Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Rektör Vekili Battal, Tecrübe Sohbetlerine Konuk Oldu
Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi (AYÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Peyami Battal, Öğrenci Konseyimizin "Çay Bizden, Sohbet Sizden" çağrısıyla hayata geçirdiği Tecrübe Sohbetleri söyleşi programına konuk oldu. 

Kültür Merkezimizdeki Genç Ofis'te gerçekleşen söyleşi, alışılageldiği üzere Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'in yönderliğinde başladı. AYÜ Rektör Vekili Battal'ı takdim ederek söyleşinin önemi üzerine konuşma yapan Rektörümüz Türkmen, iki dönem Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü görevinden sonra Türk Dünyasının tarihsel bağları açısından kritik role sahip olan yeni bir misyonla taçlanmış bir kariyer tecrübesinden feyz almak üzere bir araya geldiklerini söyledi. Söyleşiye icabetleri için AYÜ Rektör Vekili Battal'a teşekkkür eden Rektörümüz Türkmen, söyleşiyi başlatmak üzere sözü devretti. 

Söyleşinin ilk kısmında kişisel akademi kariyeri, idarî görev tecrübesi ve AYÜ'nün kurumsal tarihçesi hakkında bir özgeçmiş anlatımı ile başlayan Rektör Vekili Battal, AYÜ'nün Türk Dünyasındaki önemli misyonuna ve dünyada bu tarz ülke ortaklıklarına pek rastlanmadığına dikkat çekti. Rektör Vekili Battal, söyleşinin soru-cevap ile tamamlanan ikinci kısmında, AYÜ'deki lisans ve lisansüstü eğitim olanakları, akademik kariyer planlamaları, ikili değişim programları, kültürel yaşam, proje ortaklıkları gibi genel hususların yanı sıra bireysel kariyerinin dönüm noktalarına ilişkin müşahede ve tespitlerine ilişkin sorulara içtenlikle yanıt verdi. Katılımcıları Kazakistan'a davet eden Rektör Vekili Battal, daha güçlü bağlar için imzalanan protokol çerçevesinde akademik ve kültürel etkileşimi artıracaklarını ifade etti. 

Tecrübe Sohbetleri, Rektörümüz Türkmen ile Rektör Vekili Battal'ın karşılıklı temenni konuşmaları ile sona erdi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı