Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
İlahiyat Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Davut Yaylalı Atandı
Önceki dönem İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevhid Ayengin'in Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine geçişinin ardından kısa bir süreliğine Dekan Vekili görevini yürüten Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, üst yönetimimizin de katıldığı törenle görevi Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Davut Yaylalı'ya devretti. 

İlahiyat Fakültesi Dekanlığında düzenlenen devir teslim töreninde yeni görevi vesilesiyle Yaylalı'ya tebriklerini bildiren Rektörümüz Türkmen, "Ramazan-ı Şerif'in ilk gününe tesadüf eden bu tören, yeni dekan hocamızın görev hafızasında da anlamlı bir yer tutacaktır. Liyakat ve kurumsal vizyon güzergahında planlanan tüm atamalarımız gibi bu görev ataması da Üniversitemizin hedeflerine emin adımlarla yürümesine katkı sunacaktır. Hocamıza ve Üniversitemiz camiasına hayırlı olmasını dilerim." ifadelerini kullandı. 

Rektörümüz Türkmen'e ve törende hazır bulunan üst yönetimimize teşekkür eden Dekan Yaylalı ise, İlahiyat eğitiminde markalaşan Üniversitemizin marka itibarını daha ilerilere taşımak için plan ve vizyon geliştireceklerini söyledi. 

Çiçek takdimi ile sona eren törene, Üniversitemiz üst yönetimi ve İlahiyat Fakültesinde görevli akademisyenler katılım sağladı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı