Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
KPSS'de "Alanlarının En İyileri" Arasında Yer Alan Mezunlarımız Başarı Hikayelerini Anlattı
Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS)  Rehberlik Alanında derece yapan Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı mezunlarımızdan Zeynep Gizem Birinci ve Elif Kalkan, başarıya giden kariyer hikayelerini öğrencilerimizle paylaştı.

Kalite Öğrenci Topluluğu, Kalite Koordinatörlüğü ve Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezinin ortaklaşa düzenledikleri konferans Fuat Sezgin Konferans Salonunda ilgi ile dinlendi.  Alanında KPSS’de Türkiye 6’ncısı olan Zeynep Gizem Birinci, bütün sınavlarda olduğu gibi bu sınavın da düzenli çalışma ile başarılacağını fakat düzenli çalışmanın sabır ve plan dahilinde olması gerektiğini söyledi. Sınava hazırlanan öğrencilere çalışma metotlarından bahseden Birinci, her ne olursa olsun başarısızlıklardan ders çıkarmayı ve hedeften vazgeçmemeyi tavsiye etti. Türkiye 9’uncusu Elif Kalkan ise öğrencilere, çok çalışmanın yanında stres yönetiminin de gerektiğini ve sınav esnasında heyecan yaşamamak için bol bol sınav provası yapmanın avantaj sağlayacağını söyledi. Öğrencilerimize çalışma motivasyonlarını yüksek tutmalarını ve kendilerine de zaman ayırmalarını tavsiye eden Kalkan, "Üniversitemizin vermiş olduğu kaliteli eğitim ve hocalarımızın rehberliği bize bu başarıları yaşattı. Eminim ki sizlerin arasından da dereceli sınav sonuçları gelecektir." dedi. 

Şampiyon mezunlarımıza plaket takdiminde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Mezunlarımızın başarıları bizi gururlandırdığı gibi yapmış olduğumuz çalışmaların sonuçlarını ölçmek için de önemli veriler anlamına gelmektedir." dedi. Başarılarından dolayı mezun öğrencilerimizi kutlayan Rektörümüz Türkmen, sınava hazırlanan öğrencilerimiz için önemli bir motivasyon olan etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konferansa Rektörümüz Türkmen ile birlikte Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ümmügülsüm Erdoğan, Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Kalite Koordinatörümüz Doç. Dr. Bülent Bayraktar, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı