Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Madalya Bereketi, Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Devam Etti
Muğla’da 17-21 Ocak tarihlerinde düzenlenen Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında yarışan Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencilerimiz, 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 5 madalya ile hasadı sürdürdü. Madalyalı sporcularımız ayrıca, 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında Millî Takım adına yarışma hakkı elde ederek göğsümüzü kabarttı. 

Şampiyonanın Kadınlar 57 Kg kategorisinde yarışan Ahsen Şengün’ün şampiyonluk haberiyle başlayan madalya hasadı, Erkekler 87 Kg kategorisinde yarışan Sergen Curabaz ile +87 Kg kategorisinde yarışan Muhammed Emin Açıkgöz’ün gümüş madalya haberleriyle devam etti. Kazandıkları bronz madalyalar ile Üniversitemizin Şampiyona başarısına katkı sunan Kübra İyi, Kadınlar 73 Kg kategorisinde; Orkun Ateşli ise Erkekler 87 Kg kategorisinde tatamiye çıktı. Toplamda 5 madalya ile önemli bir başarı sergileyen madalyalı öğrencilerimiz aynı zamanda 8-14 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan 11. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında Millî Formayı giymeye hak kazandı. 

Altın madalya kazanarak Üniversitemizin şampiyona başarısına katkı sunan Ahsen Şengün, arkadaşlarını da temsilen yaptığı açıklamada madalya mutluluklarını paylaştı ve Millî formayla kazanacakları yeni başarılara odaklandıklarını söyledi. Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen başta olmak üzere antrenörlerine ve emeği geçen akademisyenlere teşekkür eden Şengün, bir gelenek oluşturma yolunda kat ettikleri mesafeyi, Millî başarılar ile taçlandırmak ve anlamlı hale getirmek istediklerini sözlerine ekledi. 

Madalyalı öğrencilerimizi tebrik eden Rektörümüz Türkmen ise, başarının, ortak hedeflerde kenetlenen emeklerin bir toplamı olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Öğrencilerimizin kazandıkları madalyalar üzerinde yükselen bir spor tarihimiz var ve bu tarihin istikametine yeni madalyalar hedefine kenetlenmiş bir kolektif ruh yön veriyor. Bu anlamlı sportif ruhun öğrencilerimizde tecelli etmiş olması, bizlere madalya başarısından daha fazla memnuniyet ve gurur veriyor. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor ve kendileriyle gurur duyuyorum. Giymeye hak kazandıkları Millî forma, temsil ettikleri ruhun kapsamını milyonlarca insana yükselterek önemli bir sorumluluğu beraberinde getiriyor. Eminiz ki öğrencilerimiz, bu sorumluluğun bilinciyle daha anlamlı neticeler elde edecektir.”.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı