Öğretim Elemanı Alım İlanı (07/09/2020)

 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Dilekçe Başvuru dilekçesi için tıklayınız.. (İlan No mutlaka belirtilecek)

2. Özgeçmiş,

3) https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)

4) İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi

5) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi

6) İki adet fotoğraf

7) ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı

8) Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı

9) Deneyime ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. Hizmet Belgesi ya da sigorta dökümü ile birlikte)

Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakülte/M.Y.O.nun internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlacaktır.

İlan No

Birim

Bölüm

ABD / Pr

Unvan

Der.

Adet

İlan Özel Şartı

Ön Değerlendirme Sonuçları ve Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi

2020/0001

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Pr.

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

5

1

Sağlık Yönetimi lisans mezunu olmak. Sağlık Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/saglik-hizmetleri-meslek-yuksekokulu

Adres: Bayburt Üiversitesi Sağlık Bilimler Meslek Yüksekokulu Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri 69000/BAYBURT

2020/0002

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Anestezi Pr.

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

4

1

Hemşirelik bölümü lisans mezunu olup, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak ve ameliyathane veya yoğun bakım tecrübesi olmak.

2020/0003

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri

Çocuk Gelişimi Pr.

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

5

1

Çocuk Gelişimi, Anaokulu Öğretmenliği veya Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Eğitimi Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2020/0004

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri

Çocuk Gelişimi Pr.

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

5

1

Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2020/0005

Teknik Bilimler M.Y.O.

Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı

Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık Pr.

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

4

1

Görsel İletişim Tasarımı, Sahne Sanatları, Sanat Tarihi, Görsel Sanatlar alanlarının birinden lisans mezunu olmak. Bu  alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Fotoğrafçılık-Kameramanlık ve Photoshop sertifikalarına sahip olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/teknik-bilimler-meslek-yuksekokulu

 

 

Adres: Bayburt Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bâbertî Külliyesi Tuzcuzade Mahallesi Demirözü Caddesi Erzincan Yolu üzeri 2.7 km 69000 BAYBURT

2020/0006

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)

5

1

Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak. Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında,  yüksek lisans sonrası en az 1 yıl ders verme tecrübesine sahip olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/saglik-bilimleri-fakultesi-1

 

Adres: Bayburt Üiversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri 69000

2020/0007

Rektörlük

Türk Dili Bölüm Başkanlığı

-

Öğretim Görevlisi
(Zorunlu Ortak Ders)

5

1

Türk Dili ve Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikasına sahip olmak. Yükseköğretim Kurumlarında ders verme tecrübesine sahip olmak. (TÖMER’de görev yapmak üzere) 

https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel-daire-baskanligi

 

Adres: Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri İdari Birimler Binası 69000/BAYBURT

 

Başvuru yapacak adayların Lisans Mezuniyet alanları, kendi belirledikleri puan türü veya başvurdukları lisans programının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Rektörlük Öğretim Görevlisi kadrosu için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

SINAV TAKVİMİ

Başvuru Başlama Tarihi:

07.09.2020 Pazartesi

 

Son Başvuru Tarihi:

21.09.2020 Pazartesi

 

Ön Değerlendirme Tarihi:

24.09.2020 Perşembe

 

Sınav Giriş Tarihi:

28.09.2020 Pazartesi

 

Sonuç Açıklama Tarihi:

01.10.2020 Perşembe

 

 
Yayınlandığı Resmi Gazete:  7 Eylül 2020 Pazartesi Tarihli ve 31237 sayılı Resmi Gazete