Öğretim Elemanı Alım İlanı (10.11.2020)

 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d ve 31. maddeleri ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Dilekçe Başvuru dilekçesi için tıklayınız.. (İlan No mutlaka belirtilecek)

2. Özgeçmiş,

3) https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)

4) İlan edilen kadroya bağlı olarak https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi

5) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi

6) İki adet fotoğraf

7) ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı

8) Yabancı Dil Belgesinin internet çıktısı

9) Deneyime ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte – Barkodlu Belge Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir.)

Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakülte/M.Y.O.nun internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adayların tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlacaktır.

 

 İlan No

Fakülte /MYO

Bölüm

Anabilim Dalı/Program

Unvan

Der

Adet

Niteliği

Ön Değerlendirme ve Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi ve Başvuru Adresi

2020/0008

Adalet MYO

Hukuk

Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

Kamu Yönetimi Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü veya Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Belirtilen alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.                                  

https://www.bayburt.edu.tr/tr/adalet-meslek-yuksekokulu

 

 

Bayburt Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Bâbertî Külliyesi Tuzcuzade Mahallesi Demirözü Caddesi Erzincan Yolu üzeri 2.7 km 69000 BAYBURT

 

2020/0009

Adalet MYO

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik

Sosyal Güvenlik Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

Sosyal Hizmet, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik veya Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Belirtilen alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. 

2020/0010

Adalet MYO

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik

Sosyal Güvenlik Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

2

Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Kamu Yönetimi veya İşletme Bölümü lisans mezunu olmak. Yönetim Organizasyon alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2020/0011

Rektörlük

Türk Dili (Zorunlu Ortak Ders)

 

Öğretim Görevlisi (Zorunlu Ortak Ders)

5

1

Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak ve Türk Dili ve Edebiyatı alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikasına sahip olmak. Yükseköğretim Kurumlarında ders verme tecrübesine sahip olmak. (TÖMER’de görev yapmak üzere)                              

https://www.bayburt.edu.tr/tr/personel-daire-baskanligi

Bayburt Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri İdari Birimler Binası 69000/BAYBURT

2020/0012

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri

Çocuk Gelişimi Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

Çocuk Gelişimi, Sınıf Öğretmenliği veya Sosyal Bilgiler Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak

https://www.bayburt.edu.tr/tr/saglik-hizmetleri-meslek-yuksekokulu

 

Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yükseokulu Müdürlüğü Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri 69000/BAYBURT

 

2020/0013

Sağlık Hizmetleri M.Y.O.

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

Sağlık Yönetimi lisans mezunu olmak. Sağlık Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

2020/0014

İlahiyat Fakültesi

Temel İslam Bilimleri

Hadis

Araştırma Görevlisi

5

1

İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. İlgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

https://www.bayburt.edu.tr/tr/ilahiyat-fakultesi

 

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı Bâbertî Külliyesi Tuzcuzade Mahallesi Demirözü Caddesi Erzincan Yolu üzeri 2.7 km 69000 /BAYBURT

 

2020/0015

İlahiyat Fakültesi

Temel İslam Bilimleri

İslam Hukuku

Araştırma Görevlisi

4

1

İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. İslam Hukuku alanında tezli yüksek lisans yapmış olup, İslam Hukuku alanında doktora yapıyor olmak.

2020/0016

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Araştırma Görevlisi

5

1

Beslenme ve Diyetetik veya Beslenme Diyetetik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak

https://www.bayburt.edu.tr/tr/saglik-bilimleri-fakultesi-1

 

Bayburt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı Dede Korkut Külliyesi 21 Şubat Caddesi Trabzon Yolu Üzeri 69000/BAYBURT

 

Öğretim Görevlisi ilanlarına başvuracak adayların Lisans Mezuniyet alanlarının ALES puan türünden, Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuran adayların başvurdukları lisans alanının ALES puan türünden en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Rektörlük Öğretim Görevlisi kadrosu ve Araştırma Görevlisi kadroları için Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alınacaktır.  2020 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmuş olanlar, lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

SINAV TAKVİMİ

Başvuru Başlama Tarihi:

10.11.2020 Salı

 

Son Başvuru Tarihi:

24.11.2020 Salı

 

Ön Değerlendirme Tarihi:

27.11.2020 Cuma

 

Sınav Giriş Tarihi:

01.12.2020 Salı

 

Sonuç Açıklama Tarihi:

04.12.2020 Cuma

 

 
 Yayınlandığı Resmi Gazete:  10 Kasım 2020 Salı Tarihli ve 31300 sayılı Resmi Gazete