Öğretim Elemanı Alım İlanı (16.06.2021)

 BAYBURT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim elemanı alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Dilekçe Başvuru dilekçesi için tıklayınız. (İlan No mutlaka belirtilecek)

2. Özgeçmiş,

3) https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan diploma notunu gösterir lisans mezuniyet belgesi veya Lisans diplomasının onaylı fotokopisi ve onaylı transkript fotokopisi (Gönderdiğiniz e-devlet çıktısında diploma notu görünüyorsa, transkripte gerek yoktur.)

4) https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden alınan yüksek lisans/doktora mezun belgesi veya yüksek lisans/doktora diplomasının onaylı fotokopisi

5) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin onaylı fotokopisi

6) İki adet fotoğraf

7) ALES Sonuç Belgesinin internet çıktısı

8) İlan edilen kadroya bağlı olarak tecrübeye ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu adresinden alınan Barkodlu Hizmet Belgesi ya da Barkodlu kurum isimlerini gösterir sigorta tescil dökümü ile birlikte – Barkodlu Belge Oluştur tuşuna basılarak alınması gerekmektedir. veya Kamu Görevlisi olarak görev yapanlar/yapmışlar için HİTAP Hizmet Belgesi)

Başvurular müracaat edilecek birime posta yoluyla veya şahsen yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz. Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçları ve kazanan adayların atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgileri başvurulan Fakültenin internet adresi üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

 Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçları aşağıda belirtilen tarih mesai bitiminde ilgili birimin internet sayfasında duyurular bölümünde yayınlanacaktır. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

 
 

 S.No

Fakülte /MYO

Bölüm

Anabilim Dalı

Unvan

Der

Adet

Niteliği

Ön Değerlendirme ve Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı İnternet Adresi

2021/0002

Aydıntepe Meslek Yüksekokulu

Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri

Çocuk Gelişimi Pr.

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

Okul Öncesi Öğretmenliği lisans mezunu olmak ve aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak veya Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği lisans mezunu olup Okul Öncesi Eğitimi Sertifikasına sahip olmak ve Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak. Lisans öğrenimi sonrası yükseköğretim kurumlarında en az 5 yıl çalışma deneyimine sahip olmak.

 

 

https://www.bayburt.edu.tr/tr/aydintepe-meslek-yuksekokulu

 

SINAV TAKVİMİ

Başvuru Başlama Tarihi:

16.06.2021 Çarşamba

 

Son Başvuru Tarihi:

30.06.2021 Çarşamba

 

Ön Değerlendirme Tarihi:

02.07.2021 Cuma

 

Sınav Giriş Tarihi:

06.07.2021 Salı

 

Sonuç Açıklama Tarihi:

09.07.2021 Cuma