Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Okul Sporları Bayburt Bölge Şampiyonası Üniversitemizin Bowling Salonunda Başladı
Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanı olan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen öncülüğünde başlayan tesisleşme çalışmalarımızın sonucu olan Bowland Bowling Salonumuzda 9-11 Ocak tarihleri boyunca devam edecek olan Okul Sporları Bayburt Bölge Şampiyonası başladı. 

Rektörümüz Türkmen'in heyecana ortak olduğu şampiyonaya Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde 13 farklı şehirden, genç erkekler kategorisinde on okuldan 96 erkek sporcu katılırken genç kızlar kategorisinde on bir okuldan 90 kız sporcu  katılım sağladı. 

Rektörümüz Türkmen; “Bowling kültürünün henüz olgunlaşma evresinde olduğu şehrimizde bir ilgi oluşmasına tanıklık etmek, mutluluk verici. Çünkü bir spor disiplini ne kadar erken yaşa hitap ediyorsa o kadar kök salıyor demektir. Bowlingin bir gençlik sporu olması için Üniversitemiz bir merkez üssü olacaktır. Müsabakalarda emeği geçen Spor Bilimleri Fakültemiz akademisyen ve öğrencilerine, bu güzel organizasyon için teşekkür eder, müsabakalarda yarışacaklara başarılar dilerim." dedi.
Yayın Tarihi: 
Yukarı