PANEL-Koruyucu Hekimlik ve Aşılamanın Önemi
Dünya Veteriner Hekimler Günü etkinlikleri kapsamında yüksekokulumuzda ''Koruyucu Hekimlik ve Aşılamanın Önemi'' konulu panel düzenlenmiştir.

Her sene Nisan ayının son cumartesi günü kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü bu sene 27 Nisan 2019'da tüm dünyada çeşitli etkinlikler ile kutlanan, hayvan sağlığı ve sorunları üzerine çeşitli temalara yer verilen bir gündür. Bu sene teması ''Aşılamanın Önemi'' olarak belirlenmiş olup aşılamanın önemi ve hastalıkların önlenmesinde ki rolüne dikkat çekilmeye çalışılmıştır.

Yüksekokulumuz Veterinerlik Bölümü olarak öğretim elemanlarımız Öğr. Gör. Serdar ÖZTÜRK, Öğr. Gör. Sadık ÇIVRACI ve Öğr. Gör. Nursafa İŞCAN'ın panelist olarak katıldığı ''Koruyucu Hekimlik ve Aşılamanın Önemi'' paneli ile öğrencilerimiz ve Demirözü çiftçilerine hayvan sağlığ üzerine bilgiler aktarılmıştır.

Panelistlerimizden Öğr. Gör. Serdar ÖZTÜRK; veteriner hekimin çalışma alanları ve hayvan sahiplerinin veteriner hekimden beklentilerinin neler olması gerektiği üzerine bilgiler aktarmıştır. Öğr. Gör. Sadık ÇIVRACI; kedi ve köpeklerde ölümcül ve bulaşıcı hastalıklardan korunmak için aşılamanın önemi hakkında bilgiler aktarırken Öğr. Gör. Nursafa İŞCAN, ruminant hayvanlardaki ölümcül ve bulaşıcı hastalıklar ve tüketicilerin bu hastalıklara yakalanmaması için yapılması gereken aşılamalar üzerine konuşmasını yapmıştır.

Panele öğretim elemanları, öğrenciler ve çiftçiler katılmıştır.