Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Rektörümüz Türkmen, 6 Şubat Depremleri Anma Etkinliklerine Katıldı
Bayburt Valiliği tarafından koordine edilen 6 Şubat Depremleri Anma Programı kapsamında düzenlenen etkinliklere katılan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, ilk depremin yaşandığı saat olan 04.17'deki İl Koordinasyon Kurulu toplantısıyla güne başladı. 

Bayburt Valisi Mustafa Eldivan başkanlığında, İl AFAD Müdürlüğünde düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında ilk olarak AFAD Başkanlığı tarafından hazırlanan kısa film gösterildi ve daha sonra değerlendirmeler konuşuldu. Son olarak, değerlendirmeler Vali Eldivan tarafından basın mensupları ile paylaşıldı. 

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısından sonra, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur'an Tilaveti ve dua merasimine katılan Rektörümüz Türkmen, Sabah namazını vatandaşlarla birlikte eda edip depremde hayatlarını kaybedenleri dualarla yâd etti. 

Günün son etkinliğinde, fotoğraf sergisinin açılışını il protokolü ile birlikte yapan Rektörümüz Türkmen, Acil Yardım ve Afet Yönetim Bölümü öğretim elemanlarımızdan Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Cengiz'in konuşmacı olduğu Deprem Farkındalığı konferansını takip etti. 

Depremlerin yaşanmışlığını hafızamızın derinliklerinde her daim muhafaza etmemiz gerektiğine dikkat çeken Rektörümüz Türkmen, "Ancak bu yaşanmışlığın olumsuz etkilerini yaşamlarımızdan silmemiz gerekiyor. Asrın Felaketine, Asrın Birlikteliği ile karşı koyacağız. Acılarımız taze kalacak ancak biz acılar karşısında yılmayacağız. Bunun için ihtiyacımız olan şey, birliğimizi de acılarımız gibi taze tutmaktır. Hep birlikte birlikte göğüsleyeceğiz, hep birlikte üstesinden geleceğiz ve hep birlikte yaşayacağız; acıyı da mutluluğuda..." dedi.
 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı