Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Rektörümüz Türkmen 7. Tematik Kış Kampında "Yurt-Time Spor" Projesini Anlattı
Erzurum'un ev sahipliği yaptığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtları 7. Tematik Kış Kampına katılan öğrencilere Yurt-Time Spor projesini anlatmak üzere davet edilen Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, zamana değer katmanın sportif yollarına  ilişkin uygulamalı bir sunum yaptı. 

Kısmi zamanlı anlamına gelen "Part-Time" ifadesinden esinle sporu günlük hayatın olağan hareketliliğine entegre etmeyi düşünen "Yurtlarda Temel İşlerde Mesleki Eğitim ve Spor"; kısa adıyla "Yurt-Time Spor" projesi, yurt öğrencileri için spor yoluyla görevlendirme modeli çerçevesinde hazırlandı. Üniversitemizin de ortak olduğu proje kapsamında yurtlarda kalan öğrenci hedef kitlede spor kültürü tesis edilmesi ve bu kültürün etkileşim yoluyla yaygınlaşması amaçlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtları 7. Tematik Kış Kampına Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanı kimliğiyle de katılan Rektörümüz Türkmen, okul sporları kategorisinde 40'a yakın branş arasında boccenin en fazla ilgi gören 6. branş olduğunu dile getirdi. Öğrencilere projenin detayları ve kapsamı hakkında bir sunum yapan Rektörümüz Türkmen, "her yerde spor" yaklaşımı gereğince öğrenci yurtlarını hareketlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Yurtların, içerdiği popülasyonun çeşitliliği bakımından yüksek bir dinamizm ve geniş temsil sunduğunu kaydeden Rektörümüz Türkmen, öğrencilerin etkileşimli öğrenme yönelimlerini etkileşimli spor ile bütünleştirmeyi düşündüklerini söyledi. Öğrencilere bulundukları yerde bazı egzersiz hareketlerini yaptıran Rektörümüz Türkmen, her an ve her yerde yapılacak spor hareketleri ile daha kaliteli bir yaşamın tesis edilebileceğini vurguladı. Program sonunda katılımcılara teşekkür eden Rektörümüz Türkmen, Bocce, Bowling ve Dart gibi disiplinlerin gençler arasında yeni trendler olması için gereken altyapı çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi. 

Büyük ilgiyle takip edilen ve uygulamalı egzersizler ile renklenen program, Rektörümüz Türkmen'e hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı