Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Taekwondo'da Avrupa Üçüncüsü Yüksek Lisans Öğrencimiz Dağdelen, Rektörümüz Türkmen'i Ziyaret Etti
İngiltere'nin Manchester şehrindeki Taekwondo Avrupa Şampiyonasında 54 kiloda ülkemiz adına yarışan ve kazandığı bronz madalyayla bayrağımızı göndere çektirme gururu yaşatan Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı yüksek lisans öğrencimiz Deniz Dağdelen, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'i ziyaret etti.  

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette başarılarından dolayı Dağdelen'i tebrik eden Rektörümüz Türkmen, uluslararası arenada ülkemiz adına elde edilen her payenin dünya tarihine bırakılan önemli bir iz olduğunu söyledi. Üniversite olarak bilimi, kültür, sanat ve sporla bütünleştirerek milli değerler üretme hedefinde olduklarını belirten Rektörümüz Türkmen, Türkiye'nin şampiyon sporcularını yetiştiren bir ekol olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini sözlerine ekledi. Rektörümüz Türkmen, gururlandıran başarılarıyla gençlere örnek olan Deniz Dağdelen ve diğer sporculara bir eğitimci olarak teşekkürlerini iletirken, lider nesiller vizyonuna giden yolu birlikte yürümekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Kazandığı başarıların, temsil ettiği milli formaya, ülkesine, milletine ve üniversitesine karşı bir tarihsel sorumluluk olduğunun altını çizen yüksek lisans öğrencimiz Dağdelen ise, Üniversitemiz nezdinde Rektörümüz Türkmen'e desteklerinden dolayı şükranlarını iletti.

Ziyaret sonunda Dağdelen'e hediyesini takdim eden Rektörümüz Türkmen, başarılarının devamını diledi.

Ziyarette Dağdelen'e, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Murat Kul, doktora öğrencimiz Öğretim Görevlisi Burakhan Aydemir ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Hakan Kırkbir eşlik etti.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı