Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
THY Ortaklığıyla Kurduğumuz Model Kabin, Sivil Havacılık Eğitimimize Seviye Atlatacak
Türk Hava Yolları (THY) desteği ile Demirözü Meslek Yüksekokulumuz, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı uygulama dersleri için “Mock-Up” eğitim sınıfı kuruldu. Sivil havacılık eğitiminde markalaşmanın adımı olan model kabin, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen'in katıldığı törenle ilk uçuş simülasyonunu gerçekleştirdi. 

Açılışını Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ve üst yönetimimizin yaptığı model kabin (mock-up eğitim sınıfı), öğrencilerin yolcu ağırlama, emniyet kuralları, acil durum ve ilk yardım prosedürleri, ikram hizmetleri gibi  uygulama ağırlıklı konuları daha iyi öğrenmesine imkan veren donanımları içeriyor. İlk sembolik uçuş sonrasında konuşma yapan Rektörümüz Türkmen, "Uygulamalı eğitime verdiğimiz önemle öğrencilerimize mesleki anlamda tecrübe katmaktayız. Bugün açılışını yaptığımız mock-up eğitim sınıfı da bu amaca hizmet eden önemli bir kazanımdır." dedi. Eğitim sınıfının oluşturulmasında altyapı ve materyal desteği sunan THY yetkilileriyle emeği geçen yüksekokul yöneticilerine teşekkür eden Rektörümüz Türkmen, bu sınıfta alacakları uygulamalı eğitimlerle geleceğe çok daha iyi hazırlanacak olan öğrencilerimizin Üniversitemizi kariyer yaşamlarında gururla temsil edeceklerine olan inançlarının tam olduğunu söyledi. 

Açılışa, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’in yanı sıra Üniversitemiz üst yönetimi, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı