Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
TÜBİTAK Bilimsel Eğitim Etkinliği Projelerinde 4’te 4 Kabul Aldık

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında 2024/1. dönem çağrısına başvuru yapan 4 akademisyenimizin de projeleri kabul edilerek başvuru-kabul indeksinde önemli bir ivme başarısı yakalandı. 

“Projeler Üniversitesi” olma vizyonu kapsamında TÜBİTAK başta olmak üzere çok sayıda saygın ulusal ve uluslararası proje destek kuruluşunun fonladığı projeler yürüten Üniversitemiz, son dönemlerde önem kazanan bilimsel etkinlik programlarına yönelik hazırladığı hedeflerini yine tam başarıyla tutturdu. TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programına başvuran Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Savaş Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Erkan Yarımkaya, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim üyemiz Doç. Dr. Yunus Kaya ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyemiz Tunahan Filiz’in yürütücü olarak başvurusunu yaptıkları 4 projenin 4’ü de desteklenmeye hak kazanarak bu kategorideki kabul oranını %100’e yükseltti. Çağrı kapsamında Prof. Dr. Ali Savaş BÜLBÜL’ün yürütücüsü olduğu “Afet ve Acil Durumlarda Her Yönüyle Sağlık” projesi 14-16 EKİM 2024’te; Doç. Dr. Erkan YARIMKAYA’nın yürütücüsü olduğu “Otizm Spektrum Bozukluğu Ve Uyarlanmış Beden Eğitimi Danışmanlığı” projesi 21-24 Ekim 2024’te; Dr. Öğr. Üyesi Tunahan FİLİZ’in yürütücüsü olduğu “Öğretmen Adayları İçin Akademik Bir Deneyim: TÜBİTAK 2209-A Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi” projesi 09-11 Ekim 2024’te ve Doç. Dr. Yunus KAYA’nın yürütücüsü olduğu “LaTeX ile Doküman Hazırlama Eğitimi” projesi ise 3-5 Temmuz 2024’te gerçekleşecek. Projelerde, kapsam gereğince Türkiye’nin farklı üniversitelerden uzman eğitimciler ve akademisyenler de görev alarak üniversiteler arası iş birliği ve bilim etkileşimi ağlarını genişletecekler. Aynı zamanda projelerde eğitim alacak kursiyerlerin de bir kısmı diğer üniversitelerden kabul edilecek. 

TÜBİTAK projelerinde artan başarı oranı ve Teknoloji Transfer Ofisi etkisine değinerek bir kutlama mesajını aktaran Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, %100 başarıya vurgu yaparak “Bugün tam randımanlı sonuçlar elde ettiğimiz bir fikir ve gelecek yatırımının hasat günü oldu. Her proje eğitiminde, hedefinde, toplantısında ve fikir alışverişinde tohumlarını serptiğimiz kültür, başarılı çalışmaların geliştiği ve olgunlaştığı kurumsal kökleri oluşturuyor. Projeyi, yalnızca üretim ve çıktı olarak değil bir eğitim kültürü olarak da planlayan bu yaklaşım gereğince yıl içinde Üniversitemizde 4 büyük eğitim etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Bu başarıda pay sahibi olan Teknoloji Transfer Ofisimizin tüm personeline teşekkür ediyor; projesi kabul olan akademisyenlerimizi gururla tebrik ediyorum.” dedi.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı