Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Uygulamalı Kabin Eğitimi
Demirözü Meslek Yüksekokulu ile Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. arasında imzalanan protokol gereği Ulaştırma Hizmetleri Bölümü öğrencilerimizin ''Kabin Eğitimi'' İstanbul'da Pegasus'a ait eğitim merkezinde şirket eğitmenleri tarafından gerçekleştirildi. 

Kabin eğitimine Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri ile bölüm öğretim elemanlarından Bölüm Başkanı Öğr. Cihan GÖKÇE, Öğr. Gör. Dr. Tuğba YILDIZ, Öğr. Gör. Alper ABCA ve Öğr. Gör. Yunus YÜCEL katılmıştır. 

Eğitim merkezinde gerçekleştirilen kabin eğitimi kapsamında kabin içi yolcu bilgilendirme, yönlendirme ve servis tekniklerinin incelenmesiyle birlikte  'Kabin Acil Durum Eğitim Aracı' ile kabin içi yangın ve yangın söndürme, uçak acil iniş ve pas geçme prosedürleri, kokpit ve kabin kapı uygulaması, oksijen maskesi uygulaması, karaya ve suya acil iniş, acil çıkış prosedürü ve slide tahliye senaryoları uygulaması yapılarak acil müdahele teknikleri incelenmiştir. Bunun yanında suya acil iniş sonrası bota biniş ve kurtarma senaryoları uygulanarak kabin görevlisi için gerekli olan acil durum eğitimleri verilmiştir. 

Eğitim sürecinde emeği geçen hocalarımıza ve şirket görevlilerine teşekkür ederiz. 
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı