Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Ulusal Staj Programı Başvuru Dönemi Hazırlıklarımızı Bilgilendirme Toplantısıyla Tamamladık
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayelerinde ilan edilen  2023 Ulusal Staj Programına başvuru süreçlerinin başlamasıyla birlikte hayata geçirdiğimiz hazırlık süreçlerini staj komisyonlarında görevli personelimize yönelik bilgilendirme toplantısıyla tamamladık. 

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin 'Staj Seferbirliği' çağrısıyla başvurulara açılan 2023 Ulusal Staj Programı, öğrencilerin kamu kurum ve kuruluşlarında yapacakları stajları eşgüdümlemesi bakımından her yıl olduğu gibi bu yılda heyecanla karşılandı. Son başvuru tarihinin 18 Ocak 2023 olarak belirlendiği Ulusal Staj Programı çerçevesinde gerçekleşecek başvuruların verimini artırmak ve olası hatalardan kaynaklanan sorunların önüne geçmek amacıyla başlayan hazırlık çalışmalarımız, staj komisyonlarında öğrencilere danışmanlık ederek başvuruları değerlendirecek olan personele yönelik eğitim programımızla birlikte başarıyla tamamlanmış oldu. Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezimiz koordinasyonunda gerçekleşen  eğitim toplantısı kapsamında Dr. Halil İbrahim Kaya tarafından Ulusal Staj Programının amacı ve kapsamı, Kariyer Kapısının yapısal işlevleri, staja başlama ve dosya işlemleri konularında kapsamlı bilgilendirme yapıldı. 

Bilgilendirme toplantısına Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürümüz Doç. Dr. Adnan Kara ile birlikte staj komisyonlarında görevli akademik ve idari personel katıldı.
Yayın Tarihi: 
Yukarı