Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Üniversitemiz Akademik Büyümesini Yeni Programlarla Sürdürüyor
Akademik büyüme vizyonunu sektörel ve sosyo-ekonomik ihtiyaçlar çerçevesinde sürekli geliştiren Üniversitemiz, önümüzdeki akademik yılda öğrenci kabul edilmesi planlanan beş yeni programla büyümesini sürdürdü. 

Örgün eğitim kapsamında Eğitim Fakültesinde Fen Bilgisi Öğretmenliği (30 Kontenjan), Sağlık Bilimleri Fakültesinde Hemşirelik (40 Kontenjan), Spor Bilimleri Fakültesinde Rekreasyon (60 Kontenjan), Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda Spor Yönetimi (40 Kontenjan) ve Adalet Meslek Yüksekokulunda Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri (40 Kontenjan) programlarının öğrenci kabul talepleri Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanarak ilan edildi. Üniversitemizin akademi kültüründeki çeşitliliği ve hitap edilen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kategorilerini artıran yeni programlar, salgın süreci ve sonrasında geliştirmeye açık alanlara yönelik kalifiye insan gücü yetişmesine katkı sunacak. 

Yükseköğretimde toplam kalite ve evrensel eşgüdüm hedefleyen Üniversitemizin akademik büyüme sürecini yorumlayan Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, yeni program tasarımlarında nitelik ve altyapı konularında titizlikle hareket ettiklerini söyledi. Rektörümüz Türkmen, "Eğitim merkezli küresel krizlerin daralmaya zorladığı akademide öncelikli ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda çözüm üretmek, kurumsal büyümenin sağlam zeminde ve somut fayda ekseninde gerçekleşmesi anlamına geliyor. Öğrenci alım talepleri onaylanan programlarımız, toplumun gerçekçi güncel ihtiyaçları ile geleceğe dönük ihtiyaçları arasında verimli bir denge kuracak eğitim çıktılarıyla tasarlanması yönünden önem arz ediyor" açıklamasında bulundu. Yeni programların ülkemize, milletimize, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni eden Rektörümüz Türkmen, tercih döneminde yoğun öğrenci tercihi beklediklerini sözlerine ekledi.
 
Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Yukarı