Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Üniversitemiz ile İl Garnizon Komutanlığı Arasında Yabancı Dil Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

İl Garnizonumuzun bağlı olduğu 17'inci Komando Tugay Komutan Yardımcılığı personelinin yabancı dil öğrenim süreçlerinde Üniversitemizin kurs ve öğretim elemanı desteğini kapsayan eğitim iş birliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile Bayburt Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya arasında imzalandı. 

Komutanlık kadro ve kuruluşunda görevli personelin, Üniversitemizin vermiş olduğu yabancı dil eğitimleri ve kurs faaliyetlerinden yararlandırılması amacıyla hazırlanan protokolün imzalanmasının ardından, söz konusu eğitimler, kurslar ve bunlara ilişkin koşullara bağlı olarak tarafların yükümlülüklerini tanımlayan maddeler 5 yıl süreyle hayata geçti. Üniversitemiz, protokol kapsamında öncelikle bir program koordinatörü belirleyerek söz konusu personele Seviye Tespit Sınavı uygulayacak ve ilgili eğitimlerin ders ve içerik programlarını tasarlayacak. Her sınıfta ihtiyaca bağlı olarak en az 1, en fazla 3 öğretim elemanının görev alması planlanırken, süreçteki ölçme ve değerlendirme işlemleri de Üniversitemiz tarafından yürütülecek. Eğitimlerin sonunda ise başarılı katılımcıların sertifikaları da yine Üniversitemiz tarafından düzenlenerek takdim edilecek. 

İmza töreninde protokolün her iki kuruma da hayırlı olması temennisini bildiren Rektörümüz Türkmen, "Topluma hizmet rolünü halkımızla doğrudan etkileşimler ve kurumlarımızla iş birlikleri çerçevesinde güçlendiriyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerektirdiği 'amaçlar için ortaklıklar' ilkesi gereğince, kurumlar arası bilgi, tecrübe ve yetkinlik paylaşımlarında görev almaktan memnuniyet duyacağız." dedi. 

İl Garnizon Komutanı Topçu Albay Akkaya da Rektörümüz Türkmen'e teşekkürlerini ifade ederek iş birliği protokolünün güzel sonuçlara vesile olması temennisini dile getirdi. 

Protokolün, farklı alanlardaki faydalı iş birliği modelleriyle geliştirilmesi temennisinde bulunan Rektörümüz Türkmen ile Garnizon Komutanı Akkaya, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildiler.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı