Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Üniversitemiz Spor Kulübü Gelişmeye Devam Ediyor
Üniversitemiz bünyesinde kurulan Gençlik ve Spor Kulübü, sportif altyapısı ve spor branşlarıyla gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor.

Öğrencilerin üniversite hayatları boyunca, sadece akademik olarak değil, sportif ve kültürel etkinliklerle de potansiyellerinin farkına varmaları amacıyla kurulan Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübümüz bünyesine yeni kattığı spor branşlarıyla gelişmeye devam ediyor.

Gerçekleştirdiği faaliyetlerle adından söz ettiren Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübümüze; halter, bocce, bowling, dart ve geleneksel okçuluğun yanı sıra futbol branşı da eklendi. Sıkı çalışmalarla sezona başlayan futbol takımımız, aynı zamanda ilk defa amatör lige de katıldı. Oyuncularının çoğunluğu öğrencilerimizden ve personelimizden oluşan futbol takımının antrenörlüğü ise Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarımızdan Öğr. Gör. Mehmet Yönal tarafından yürütülüyor. 

Dünya Bocce Konfederasyonu Başkanlığı ile Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanlığını da yürüten, Rektörümüz Prof. Dr.  Mutlu Türkmen; “Öğrencilerimizin farkındalık kazanmalarına ve sorumluluk almalarına olanak sağlama, bunları yaparken de yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri ve ilham alabilecekleri fırsatlar sunma bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle geleneksel ve modern spor etkinlikleri çerçevesinde, öğrencilerin sosyal yönden gelişmelerini desteklerken, bu etkinlikler aracılığı ile takım çalışması, kişisel gelişim, süreç yönetimi gibi konular ile üniversite hayatına uyumun yanında, üniversite sonrası hayat için de öğrencilere tecrübe kazandırmayı hedefliyoruz. Gönüllülük esasına dayanan çalışmalarla, takım ruhu kazanmış, temsil yeteneği güçlü, spor yapma alışkanlığı edinmiş, farkındalığı yüksek öğrenciler yetiştirmeyi, onları akademik ve sosyal alanda profesyonel mesleklerine en iyi şekilde hazırlamayı amaçlıyoruz. Bayburt Üniversitesi olarak spor branşlarının gelişimi için her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında faaliyetlerine başlayan futbol takımımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyorum. Hayırlı olsun.” dedi.
 
Yayın Tarihi: 
Yukarı