Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Üniversitemizde Resim Sanatı, Ustadan Öğrenciye Geçti
Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gizem Yıldırım’ın fırçasından çıkan sanat eserleri, 'Varlık ve Yokluk' isimli kişisel sergide sanatseverlerle buluştu. Sanat okullarında bir ekole dönüşmeyi gösteren öğrenci kişisel sergisi, sanat akademisyenlerinin ustalaşmakta olduğuna kanaat getirdikleri öğrenciyi onurlandıran  sembolik bir tören olarak kabul ediliyor. 

Serginin açılışını yapan Rektör Yardımcımız ve Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mahir Kadakal,  "Öğrencilerimizin bu gibi girişimlerinden dolayı mutlu olmanın ötesinde duygular yaşıyoruz." dedi. Yönetim olarak öğrencilerimizin yapmış olduğu bütün etkinlikleri desteklediklerini söyleyen  Prof. Dr. Kadakal, sergi sahibi Gizem Yıldırım’ı çalışmalarından dolayı tebrik etti. İlk sergisini açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Yıldırım, Rektör Yardımcımız Kadakal’a ve ailesine teşekkür etti. 

Diyalektik sanat felsefesinin çağdaş örneklerini temsil eden sergi, 6 Ocak tarihine kadar Merkez Kütüphanesi fuaye alanında açık olacak.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı