Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Voscreen Kurucusu Deniz Dündar, Girişimcilik Hikayesini Öğrencilerimizle Paylaştı
Tüm dünyada 7 milyona yakın kullanıcısı bulunan ve dil öğrenmede fırsat eşitliğine dayanan dizi-film kesiti temelli bir uygulama olan Voscreen'in kurucusu Deniz Dündar, Yönetim ve Bilişim Topluluğumuzun düzenlediği 'Girişimcilik ve Farkındalık' isimli söyleşi programında proje odaklı tasarım düşünmenin uygulama alanlarını öznel tecrübelerine dayanarak anlattı. 

Kendini 'Farkındalog' ünvanıyla tanıtan ve gelecekte Farkındalık Enstitüsü akademisini kurmayı planladığını dile getirerek söze başlayan Dündar, 'kişisel menkıbe' dediği hayat hikayesinin girişimcilik yönlü dönüm noktalarını paylaştı. Voscreen uygulamasına giden yolda geçirdiği dönüşümü ve girişimin tasarıma dayalı boyutlarını anlatan Dündar, Vondation ve İnsan İnsandan Beslenir projelerinden de söz etti. Bir yetişkin öğrenmesi sistemiyle dünya çapında milyonlarca insana hitap ettiklerini söyleyen Dündar, "Bugün, küresel rekabet gücü olan bu markanın temel varlık gerekçesi, ücretsiz içeriğe ulaşan öğrencilerin etkileşimli dil öğrenebilmesi. Görsel hafıza ile oyun mantığını birleştirme önermesini gerçek kılmayı başardık." dedi. 

Doç. Dr. Yusuf Esmer ve Doç. Dr. Adnan Kara'nın akademik danışmanlığında Yönetim ve Bilişim Topluluğu öğrencileriyle birlikte  'Öğrenci Öğrenciden Beslenir' isimli projenin altyapısını kurduklarını da belirten Dündar, yakın zamanda Türkiye genelinde yaygınlaşacak öğrenci odaklı projenin detaylarını aktardı. Topluluk öğrencilerinin proje kapsamında her öğrencinin okuduğu ve etkilendiği pasajları kaydeden bir uygulama yazacaklarının altını çizerek, "Adnan Öztürk,  Dilara Çakal,  Fatmanur Bilgen,  Halit Kocaibrahimoğlu ve Yusuf Keskin'den oluşan proje ekibimiz, herkesin okuduklarını paylaştığı bu uygulama sayesinde bir külliyat oluşturacak ve bu külliyatın kitap olarak satışa sunulmasını sağlayacak. Satış gelirleri ise bazı sivil toplum örgütleri ile Bayburt Üniversitesi Kütüphanesine aktarılacak." ifadelerini kullandı. 

Etkinlik sonrası öğrencilerin sorularını yanıtlayan Dündar, girişimci ruhun devamlılığını temenni eden övgüleriyle Üniversitemize teşekkür etti.
 
Yayın Tarihi: 
Yukarı