Mobile Logo Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Sayısal Kitap: Türkçe Dijital Kütüphane

Erişim Linki; Sayısalkitap

Aşağıda göreceğiniz gibi Türkiye'nin seçkin yayınevlerinin e-kitap ve e-dergileri  Dijital Kütüphanemizde yer almaktadır.

 
SAYISAL KiTAP: Türkçe e-kitap ve e-dergi platformu - Türkçe Dijital Kütüphane;

 

İçeriğinde Alis, Alef, Ankara Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat, Bulut, Ceres, Evrensel, Edebi Şeyler, Ege Yayınları,  Galeri Nev, Gerlach Press, Gita Yayınları, Günışığı, Homer Yayınevi, İzmir BB yayınları, İzmir Akdeniz Akademisi yayınları, İş Bankası, Kırmızı Kedi, Logos, Nesin Yayınevi, Notos, Kaynak Yayınları, Kelime Yayınları, Literarür, Maya, Optimist, Öteki, Ötüken Neşriyat, Pusula,  Selenge, Sosyal Araştırmalar Vakfı, Sadberk Hanım Müzesi, Sis, Tekir, Terakki Vakfı Okulları, Tudem, Varlık, Yapı Kredi, Yordam Kitap, Zoe gibi seçkin yayınevlerinin elektronik kitapları bulunmaktadır.

 

SAYISAL KiTAP: Türkçe Sayısal Kütüphane ;

 

SAYISAL KİTAP, kütüphane ve diğer kurumların ister tek tek kitap ve dergi seçerek, isterlerse koleksiyon bazında yıllık abone olabileceği ve abone olunan e-kaynakları tüm kullanıcılarına ücretsiz kullandırabileceği çevrimiçi bir platform sunar. Kütüphane kullanıcıları, SAYISAL KİTAP platformundaki kitaplara herhangi bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerindeki web görüntüleyici ile ulaşabilir, sorgulama ve filtreleme seçenekleri ile istediği kitabı bulabilir ve ücretsiz olarak okuyabilir. Kullanıcılar dilerlerse, seçtikleri kitaplardan kendi kitaplığını oluşturabilir ve okudukları kitaplar içerisinde arama ve işaretleme yapabilir. Kitapla ilgili not alma, atıf yapma, sosyal medyada bağlantı paylaşma gibi özellikleri kullanabilir.

 


Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı