Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
XIV. Mantık Çalıştayı ve Kongresi, Prof. Dr. Necmettin Tozlu Paneliyle Tamamlandı
Eğitim Fakültemiz ev sahipliğinde  23-25 Mayıs'ta düzenlenen XIV. Mantık Çalıştayı ve Kongresi, son oturum olarak planlanan “Prof. Dr. Necmettin Tozlu” paneli ile tamamlandı. 

23 Mayıs’tan beri devam eden XIV. Mantık Çalıştayı ve Kongresinin son oturumu olarak planlanan Prof. Dr. Necmettin Tozlu Paneli, sembolik bir kapanış oldu. “Eğitimden Felsefeye” isimli 3 ciltlik eseriyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüle layık görülen ve bir dönem Eğitim Fakültemizin Dekanlık görevini de üstlenen Tozlu anısına düzenlenen panelin yönlendiriciliğini, gönül dostları arasında yer alan Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu yaptı. Panelde Prof. Dr. Necdet Tozlu tarafından “Necmettin Tozlu’nun Hayatı ve Zihin Dünyası” isimli sunum; Prof. Dr. Celal Türer tarafından “Necmettin Tozlu: Erdemli Toplum Yolunda Bilim, Eğitim ve Değer” başlıklı sunum; Doç. Dr. Celal Yeşilçayır tarafından ise “Necmettin Tozlu’da İnsan Olma Bilinci” başlıklı sunum konuklarla paylaşıldı. Yönlendirici Müftüoğlu da müşahedeleri ve ortak deneyimleri etrafında bir felsefi teşhis ve okuma yaparak içeriklere katkı sundu. Panel sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen tarafından panelistlere ve yönlendiriciye teşekkür plaketleri takdim edildi. 

Rektörümüz Türkmen, panel ile ilgili olarak sosyal medya hesabında şunları kaydetti: "XIV. Mantık Çalıştayı ve Kongresini, eğitim ve felsefe dünyamıza büyük katkılar yapan merhum hocamız Prof. Dr. Necmettin Tozlu adına düzenlenen panel ile tamamlamak, derin hislere vesile oldu. Çünkü bugün mezun olan yüzlerce öğretmen, Tozlu'nun felsefesini yaşatacaklar. Merhum hocamızın gönül dostu olan, panel yönlendiricisi Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu hocamıza ve panelistlerimiz Prof. Dr. Necdet Tozlu'ya, Prof. Dr. Celal Türer'e ve Doç. Dr. Celal Yeşilçayır'a, bir ilim ve felsefe adamının tefekkürünü  yaşattıkları için teşekkür ederim.".
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı