Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Zirveyi Çok Sevdik; Dijital Kaynaklarda da Zirvedeyiz
Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) yayımladığı  2022 Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu sonuçlarına göre  Üniversitemiz, “Öğrenci Başına Düşen E-Yayın Sayısı" kategorisinde Türkiye'deki tüm üniversiteleri geride bırakarak her bir öğrenci için 410 e-yayınla birinci oldu. 

Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversitelerinin farklı parametreler eşliğinde değerlendirildiği rapora yansıyan veriler ışığında Üniversitemiz 410 e-yayın ile öğrenci başında en çok e-yayın düşen üniversite oldu. Raporda Üniversitemizi sırasıyla Maltepe Üniversitesi, Amasya Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi izledi. Rapora dahil olan 199 üniversiteden yalnızca 43'ünün öğrenci başına 100 ve üzeri e-yayın sayısına ulaştığı gözlenirken, Üniversitemizin  sahip olduğu kaynaklarla fark ortaya koyması eğitimin kalitesini gösterdi. 

Raporu değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen, "Kovid-19 küresel salgını esnasında uygulamak zorunda kaldığımız uzaktan eğitim bize hızlı bir şekilde dijitalleşme fırsatı sundu. Her türlü değişikliğe hızlı bir şekilde adapte olan üniversitemizin raporda da görüldüğü üzere benzer krizlere hazırlıklı olduğu anlaşılmaktadır." dedi. YÖK'ün dijitalleşme kapsamında belirlediği 8 üniversite arasında yer aldığımıza dikkat çeken Rektörümüz Türkmen, dijitalleşmenin gerektirdiği eğitim alt yapısına sahip olan üniversitemizin her türlü yeniliği de takip etmekte olduğunu sözlerine ekledi.
Yayın Tarihi: 
Yukarı