AnaSayfa
 YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ
Tanımı: Yönetim Bilişim Sistemleri işletme ve bilişim konularını bir arada işleyen bir bilim dalıdır. Günümüzde bilişim alanındaki gelişmelerin işletme bilimine kattığı yeniliklerle çok daha etkin ve verimli karar verme süreçleri oluşmuştur. Ayrıca, bilişim sistemlerinin yönetimi de başlı başına bir yönetim konusu haline gelmiştir. Yönetim Bilişim Sistemlerini ilgilendiren konular, bu iki alanın etkileşimi ve entegrasyonu ile ortaya çıkmıştır.
 
Amacı: Programdan mezun olan kişilerin yöneticilerin karar süreçlerini iyileştirmelerinde kullanacakları en güncel bilişim sistem ve teknolojilerine hâkim olmalarının yanında, analitik düşünme ve organizasyonun yapısı ve yönetimi hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları amaçlanmaktadır.
 
Kabul ve Kayıt Koşulları: Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümüne adaylar ÖSYM kılavuzunda belirtilen YGS-6 puan türüne göre tercihlerini yapabilirler. 
Programı Bitirenlerin Alacağı Unvan: Bu bölüm başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Yönetim Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri alanında Lisans derecesine (4 yıllık) sahip olunur.
İstihdam Alanları: Programımız mezunları özel şirketler, kamu kurumları, üniversitelerin; yönetim bilişim sistemleri, bilgi işlem, bilgi yönetimi, veri analizi, proje yönetimi, bilgi sistemleri araştırma ve geliştirme vb. departmanlarında istihdam edilebilecektir. 
Bu tarz bir eğitimle mezunlarımız;
Sistem Tasarımcı ve Yöneticisi,
Sistem Destek Elemanı, 
Bilgi Teknolojileri Yöneticisi, 
Ağ Yöneticisi, 
Veri Tabanı Sistemleri Uzmanı, 
Web Tasarımcısı, Programcı ve Yazılım Geliştiricisi, 
Analiz ve Raporlama Uzmanı,
İş Analisti,
Bilişim Güvenlik Uzmanı,
Proje Yöneticisi, 
Bankacılık, Sigortacılık, Muhasebe, 
Yöneticilik ve danışmanlık alanlarında istihdam edilmektedirler.