Dekanın Mesajı
Profesör Doktor Mutlu TÜRKMEN

Dekan
 

            Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, birlikte olmaktan mutluluk duyduğumuz değerli öğrencilerimiz,

             Göreceli olarak çok yeni olmasına rağmen kısa zamanda çok önemli kazanımlara sahip olan Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri ailesine hoş geldiniz. 

             2013 yılında “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu” olarak eğitimine başlayan okulumuz 25 Haziran 2021 tarihinden itibaren “Bayburt Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi” adıyla Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerinde 1 Prof. Dr., 7 Doç. Dr., 10 Dr. Öğr. Üyesi, 4 Öğr. Gör., 7 Arş. Gör. toplam 29 öğretim elemanı ve 7 İdari personel ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Spor Bilimleri Fakültesi olarak sahip olduğumuz, alanında iyi eğitimler almış gerek milli sporculuk gerek antrenörlük ve idarecilik yaparak kendi alanlarında Türk sporuna çeşitli boyutlarda önemli katkılar sağlamış iyi yetişmiş ve deneyimli öğretim elemanları, güçlü eğitim-öğretim altyapısı ve modern spor tesisleri ile siz değerli öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim alması için çalışmaktadır.

            Bu imkanlarımızın tümünü sizleri alanında Ülkemizde ve Dünyadaki diğer meslektaşlarınız ile rekabet edebilen, değerlerine sadık, kültürel donanımlarını evrensel değerlerle bütünleştirebilmiş, evrensel nitelikte bilgi üreten, özgür düşünen, kendine güvenen, öz disiplinli, mutlu, sağlıklı ve yaşam kalitesi yüksek, sorumluluk sahibi, tüm boyutları ile spor bilimlerine hizmet eden, mesleki bilgi birikimine sahip, yaşam boyu öğrenen, analitik düşünen ve uygulayan, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeye ve araştırmaya hevesli, liderlik becerilerine sahip, sosyal sorumluluk bilincini taşıyan, spor kültürüne (örf, adet ve geleneklerine) sahip, milli ve manevi değerlere sahip, üstün nitelikli  bireyler olarak yetiştirmek için kullanmayı amaçlamaktayız.

           Eğitim-öğretimin, kişinin tüm yaşamı boyunca devam eden uzun soluklu bir süreç olduğunun bilincinde olmamız sebebiyle sizler için tüm çevresel koşulları verimliliğinizi arttıracak şekilde organize etmeyi amaçlamaktayız. Ülkemizdeki en güzel ve kapsamlı kampüsler arasında yer alan kampüsümüzde, fiziki şartlar öğrencilerimizin tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmış olup, olabildiğince verimli ve sağlıklı bir eğitim-öğretim süreci geçirmeniz açısından çok elverişli donanımlara sahiptir.

         Üniversitemiz ve Fakültemiz Öğretim etkinliklerinin yanı sıra, bölgemizde ve şehrimizde topluma yönelik görevlerimizin de olduğunun bilincinde olarak hem performans anlamında hem de rekreatif anlamda dernek, kulüp, yayın ve danışmanlık çalışmalarına büyük önem vermektedir.

        Sevgili gençler, burada almış olduğunuz eğitim sonucunda sağlıklı, başarılı ve mutlu bir toplum için en önemli araçlardan biri olan sporun tüm boyutları ile yaygınlaştırılmasında çok önemli rol oynayacaksınız. Misyonumuz olan, sporun tabana yayılması ve gelişmesi noktasında sizlerin de üzerinize düşen görevi layığı ile yerine getireceğinize eminiz. Çok önemli bir eğitim aracı olan sporu kullanarak toplumsal sorumluluğunuzu en iyi şekilde yerine getireceksiniz.

       İdealiniz spor bilimlerinin hizmet alanlarında emek vermek, iyi bir eğitimci, lider ve yönetici olmak ise sizleri yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için tecrübeliyiz, donanımlıyız, gönüllüyüz, heyecanlı ve hazırız.

       Öğrencilerimizin burada geçirecekleri eğitim-öğretim dönemlerinde sektörün ihtiyaç duyduğu etik değerlere sahip, çevreye saygılı, mesleki bilgisi yeterli, entelektüel birikim sahibi, yenilikçi ve sosyal sorumluluk bilinci taşıyan meslek insanı olmasını sağlayacak interaktif bir eğitimi benimsiyoruz.

    HERBİRİNİZİN BİRER BAYRAK OLDUĞUNUZU BİLİYORUZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİSİNİZ VE SİZLERE ÇOK GÜVENİYORUZ, SAHİP OLDUĞUNUZ POTANSİYELİN FARKINDA OLARAK İLERİYE BAKINIZ.

    BURADA ALACAĞINIZ EĞİTİM VE KAZANIMLARINIZ İLE ÇEVRENİZİ ÜZERİNİZE DÜŞEN GÖREVLERİ YERİNE GETİREREK AYDINLATMANIZ DİLEĞİYLE,  ALLAH’A EMANET OLUNUZ; YOLUNUZ AÇIK OLSUN.
 

 

Yayın Tarihi:   , Son Günc. Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı