Bayburt Üniversitesi Macaristan ve Hırvatistan’da Uluslararası İşbirliklerine İmza Attı
Bayburt Üniversitesi’nin uluslararası işbirliklerini genişletmek için Macaristan’da bulunan Szent István University ve Hırvatistan’ da bulunan University of North, International University of Rijeka ve PAR University kurumlarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, mühendislik, sosyal bilimler, organik tarım ve biyoteknoloji alanlarında ikili işbirliği görüşmeleri gerçekleştirdi. 
Rektör Coşkun, ziyaretler boyunca Bayburt Üniversitesi ve Avrupa üniversiteleri arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesi için vizyonlarını ve öne çıkan çalışma alanlarını vurguladı. Bu bağlamda ikili işbirlikleri oluşturma konusunda prensip anlaşmasına varılarak ilerleyen zamanlarda üniversiteler arası personel ve öğrenci değişimi ile ortak konferanslar düzenlenmesi konusunda mutabakat sağlandı. 
Uluslararası işbirliklerinin karşılıklı akademik büyümenin en önemli üreteçleri arasında olduğunu ifade eden Rektör Coşkun, küreselleşmenin bilgi akışına getirdiği yeni yönelimleri takip ettiklerini ve farklı ekollerle yakın ilişkiler kurduklarını dile getirdi. Uluslararası işbirliklerinin hayırlara vesile olmasını temenni eden Rektör Coşkun, üniversite temsilcilerine teşekkür etti. 
İşbirliği gezisi kapsamında Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan, TİKA Zagreb Koordinatörü Haşim Koç ve Yunus Emre Enstitüsü Zagreb Müdürü Nurullah Yavaş’a da ziyaretler gerçekleştiren Rektör Coşkun ve beraberindeki Bayburt Üniversitesi heyeti, uluslararası işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. 
Uluslararası işbirliği gezisinde Rektör Coşkun’a Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mete Yusuf Ustabulut ve Uluslararası İlişkiler Ofis Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Selahattin Koşunalp eşlik etti.