Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Hakan PABUÇÇU'nun EVORA ÜNİVERSİTESİ Ziyareti

 

ÖĞRETİM ÜYEMİZ DOÇ.DR. HAKAN PABUÇCU ERASMUS+ PROGRAMI KAPSAMINDA PORTEKİZDE BULUNAN EVORA ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET GERÇEKŞETİRMİŞTİR  

Üniversitemiz öğretim üyelerinden Doç Dr. Hakan PABUÇCU 16-20 Eylül tarihlerinde Erasmus+ personel hareketliliği kapsamında anlaşmalı olduğumuz Evora üniversitesinde ders vermek üzere Portekiz’e gitmiştir. Portekiz’in en eski ikinci üniversitesi olan Evora Üniversitesinde lisansüstü öğrenciler ve akademisyenlere yapay zekâ tekniklerinin finansal ve ekonomik uygulamaları üzerine seminerler veren Pabuçcu, programın her iki taraf için de oldukça verimli geçtiğini belirtmiş ve yöneylem araştırması bölümü akademisyenleriyle ortak bir çalışma başlattıklarını da ifade etmiştir.
 

 Hocamızın İzlenimleri

Erasmus+ programı akademik, kültürel ve sosyal tecrübelerini arttırmak ve yabancı meslektaşları ile paylaşmak isteyen akademisyenler için bulunmaz bir fırsat. Erasmus+ eğitim verme hareketliliği özellikle akademik anlamda benim için çok iyi bir tecrübe oldu. Portekiz’in en eski ikinci üniversitesi olan University of Evora’da Yapay zekâ tekniklerinin finansal ve ekonomik uygulamaları üzerine üç günlük bir seminer programım oldu. Hem öğrencilerle hem de akademisyenlerle bilgi alışverişinde bulunmanın yanı sıra gelecekte birlikte çalışmak üzere bir plan tasarladık ve en kısa sürede hayata geçirmek için çalışmaya başladık. Ayrıca, farklı kültürlerle ve farklı insanlarla tanışmak gerçekten harika bir deneyim. Tüm arkadaşlarımı bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum.

 

Doç. Dr. Hakan PABUÇCU