Mobile Logo Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi

Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi
Taekwondo Madalyasına Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencimiz Arif Efe Köse, Erzurum'da düzenlenmekte olan Üniversiteler Arası Taekwondo Türkiye Şampiyonası 87 kilo Kyorugi alanında bronz madalya kazanarak geleneği sürdürdü. 

Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde 28-31 Ocak tarihlerinde düzenlenmekte olan Üniversiteler Arası Taekwondo Türkiye Şampiyonasında sergilediği başarılı performans ile yarı finale kadar yükselen ve çıktığı 3.'lük maçında rakibine üstünlük kuran öğrencimiz Köse, kazandığı bronz madalya ile Üniversitemizin son yıllarda artan madalya grafiğini korudu. Son dönemlerde neredeyse hiçbir Taekwondo şampiyonasından madalyasız ayrılmayan Üniversitemiz sporcuları, henüz yılın ilk ayında 6. madalyayı kazanmış oldu. Geçtiğimiz haftalarda Muğla'da düzenlenen Büyükler Taekwondo Türkiye Şampiyonasında kazanılan 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyaya bir yenisini ekleyen Köse'nin başarısı, Rektörümüz Mutlu Türkmen tarafından da takdir ve tebrik edildi. 

Başarısından dolayı Köse'ye tebrik mesajını ileten Rektörümüz Türkmen, yılın ilk ayında gelen 6. madalyanın önemine dikkat çektiği mesajında, "Performansta çeşitlilik, süreklilik ve büyüme... Bu mükemmel dengeyi istikrar olarak tanımlıyoruz. Çünkü eş zamanlı olarak hem madalya başarımızı sürdürüyoruz, hem bu başarıyı farklı sporcularda ve turnuvalarda çeşitlendiriyoruz hem de her şampiyonaya yeni bir şampiyon adayı sunacak kadar önemli oranda büyüyoruz. Bunun adı tam manasıyla istikrar! Başarıda istikrar sağlayan öğrencilerimize Arif Efe Köse'nin şahsında teşekkür ediyor, daha nice başarılara birlikte yol almaktan onur duyuyorum." ifadelerini kullandı.
Yayın Tarihi: 
Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük MEtin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yukarı